Трудяги з київських ЖЕКів мріють заробляти 4 тис. грн і мати напарниками депутатів

Трудяги з київських ЖЕКів мріють заробляти 4 тис. грн і мати напарниками депутатів

Комунальники тільки мріють про гідні зарплати

Столичні слюсарі та покрівельники запрошують нардепів бодай на тиждень помінятися місцями роботи.

4 тисячі гривень для повного щастя – про таку зарплату мріють слюсарі та покрівельники одного зі столичних ЖЕКів, де провадиться журналістське розслідування про специфіку роботи ЖКГ. Цього разу журналістці на посаді "заступника керівника ЖЕКу" довелося слідкувати за заміною труб і спробами полагодити дах, ідеться в сюжеті "ТСН. 19:30".

Майстер ділянки, де одну з квартир заливали сусіди згори, одразу потрапляє в типову ситуацію: винуватців потопу немає вдома, а негайно припинити неподобство – не вистачає повноважень.

"У нас немає права відкривати квартиру", - каже він.

Як варіант, можна викликати міліцію, щоби вибила двері. Але часто трапляється, що власники таких квартир - люди не прості, і потім із ними можна мати по вуха клопоту.

Тим часом майстер ремділянки оперативно привіз газові балони для зварювання труб у підвалі. Просить на них не дивитися, бо, за правилами, вони мають стояти на спеціальній платформі.

"Оштрафують, або права заберуть – воно мені треба?", - пояснює він.

Але іншого виходу в чоловіка немає. Якщо чекати аварійку, а вона одна на десяток ЖЕКів, то води в проблемному будинку не буде ще дуже довго. Тому доводиться все необхідне обладнання тягати своєю машиною і власним коштом. На питання про компенсацію вартості бензину – у відповідь сміх: "Не смішіть мої лапті".

Лагодити те, що взагалі-то ремонту вже за віком не підлягає, доводиться голіруч у підвалі.

"У нас тут блохи такі, які вас закусають", - попереджають ремонтники.

Тутешнім комунікаціям далеко за півстолліття. Щойно лагодять в одному місці – прориває в іншому. На капітальний ремонт грошей немає, як і часу на обід – робітники перехоплюють щось "на льоту". Із підвалу вибираються на мороз мокрі.

Газоелектрозварювальник Анатолій Воронін принагідно висловлює прохання: "Місцями помінялися – слюсар пішов у депутатське крісло – тиждень посидів, а депутат…". Та хіба хтось із народних обранців готовий не блокувати трибуну, а розблоковувати прогнилі труби?

Згодом журналісти знайомляться з роботою покрівельників. У них є мрія – бодай 4 тис. грн. зарплатні на місяць. На двох чоловіки обслуговують 170 дахів. Із позитиву – часу на обіди вдосталь. Насамперед завдяки неправильно припаркованим біля будинків автомобілям. Через них до мети не може дістатися ремонтна "вишка".

Розслідування ТСН: "Комунальне пекло"

Розслідування ТСН: "Комунальне пекло"

Повʼязані теми:

Наступна публікація