Третя річниця розстрілів на Майдані. У центрі столиці знову неспокійно та сутички

Третя річниця розстрілів на Майдані. У центрі столиці знову неспокійно та сутички

Фото: Reuters

Біля Адміністрації президента відбулася штовханина.

18, 19 та 20 лютого. Ці три дні вкарбовані кров'ю в новітню історію України. Три роки тому в центрі Києва під кулями загинули більше 100 активістів Євромайдану. Уклонитись Небесній сотні люди щороку приходять саме в ці дні.

Розслідування вбивств ще не закінчено. Коли назвуть усіх винних у розстрілах, невідомо. Але тисячі людей, які запалюють у ці дні свічки на спомин про героїв, - свідчення того, що зам'яти цю справу ніхто не дасть. Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.Тиждень.

Біля Банкової ввечері почалася штурханина – туди з Майдану пішли активісти, які блокують постачання вугілля з Донбасу. Було чутно вибухи, схожі на гучні петарди. Нині вже все стихло. Квартал охороняють тисячі правоохоронців.

Найбільша ж частина людей, а це учасники блокадного руху проти торгівлі на Сході, спершу зібралися біля стели і рушили під Адміністрацію президента. Від 15:00 вони мирно стоять в урядовому кварталі і кажуть, що розходитися звідси не збираються і навіть обіцяють зносити на нічліг намети.

Тим часом люди не припиняють іти з квітами до місця, де загинули герої за право бути господарями у власній країні. На Майдані увесь день звучить "Лине кача". А люди і після трьох років не стримують сліз. І пригадують найтяжчі моменти цих трьох днів кровопролиття.

На відзначенні третьої річниці пам'яті героїв Небесної сотні всіх трохи бентежить неймовірна кількість силовиків. Офіційно Нацполіція повідомляла, що очікують провокацій, тож понад 6 тисяч правоохоронців стежать за порядком. Кажуть, урядовий квартал так нашпигований поліцією, як і на початку революції. Буквально всі під'їзди до Хрещатика, Майдану та Банкової перекриті металевим парканом і спецпунктами пропуску. Усі урядові будівлі також під посиленою охороною. А в дворі Адміністрації президента у кілька кордонів стоять нацгвардійці та спецпризначенці. Відбувається постійна ротація.

Загалом, отой великий спільний Майдан сьогодні по всьому центру Києва згадують по-різному. Частина людей зібралися в Маріїнському парку і за власні гроші встановила на місці загибелі пам'ятник учасникам революції. Дехто прийшов подивитися виставу про Майдан в Український дім і обговорити революційні події та їх вплив на сьогодні з митцями та європейськими гостями. Хтось згадував часи Майдану крізь призму фотовиставки.

Завтра поминальні дні продовжаться. Адже 20 лютого українці запам'ятали як день наймасовіших розстрілів учасників революції гідності.

Більше подробиць дивіться в сюжеті Ганни Бокої.

Майдан без крапки: в центрі Києва розпочалися сутички

Майдан без крапки: в центрі Києва розпочалися сутички

Повʼязані теми:

Наступна публікація