Телевізор, велике ліжко і паркет. За що киянки платять пологовим будинкам шалені гроші

Дата публікації
Перегляди
1548
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Телевізор, велике ліжко і паркет. За що киянки платять пологовим будинкам шалені гроші

Журналісти дізналися, за що киянки платять пологовим будинкам шалені гроші

У пологових з породіль деруть гроші за прейскурантом. 

Народити дитину в Україні не є дешевим задоволенням навіть у державному пологовому будинку. ТСН.Ранок побував у одному із столичних пологових будинків і дізнався, скільки доведеться викласти за народження малюка. 

Киянка Галина Кричковська стала мамою вдруге: народила 4-річній Ясі братика Андрія. Донечку жінка народжувала в одному із звичайних пологових будинків. Це був перший раз, тому  вирішила перестрахуватися.

"Було дуже страшно, що може піти щось не так. Тому ми домовлялися із лікарем. У 2011 році нам це коштувало 700 доларів", - розповідає жінка.

Усе минуло без ускладнень, тому вдруге вирішила спробувати народити без домовлень, з черговою бригадою швидкої. 

"Медики робили те, що мають робити. Ніхто не просив нічого собі на кишеню. Бригада поставилася до нас, як до рідних", - пригадує із усмішкою щаслива мама. 

Тепер Галина впевнена, якщо завагітніє втретє, без вагань буде народжувати безкоштовно.

А от 32-річна киянка Евгенія Санікідзе досі вагається, як і де буде народжувати. Аби нарешті визначитися, Євгенія разом із журналістами ТСН вирушає до столичного пологового будинку №5.

Виявляється, щоб народити дитину тут, потрібно підписати договір і проплатити гроші у касу. 
Прейскурант наче у приватній клініці.  Від 7500 гривень до майже 32 000. Ціна залежить від рівня палати. Є пологи із черговою бригадою та за участю особистого лікаря.

За 32 тисячі доларів майбутня мама отримує віп-палату. Здається, тут є все: телевізор, велике ліжко, холодильник, ванна кімната. Однак для Євгенії це надто великі гроші. Навіть стандартний "номер" за 7 500 грн їй не по кишені. 

"Тепер точно впевнена, що буду народжувати безкоштовно. Платити 30 тисяч за більше ліжко я, чесно кажучи, не бачу сенсу", - вирішила Євгенія. 

У Міністерстві охорони здоров'я такий прейскурант у столичному пологовому викликав бурхливу реакцію. Там пообіцяли розібратися.

Із договором, який нам дали у пологовому, ми звернулися до юриста. Костянтин Глоба не радить підписувати подібні документи.

"Мені сподобався пункт: "При укладанні договору сторони розуміють, що сучасна медицина не є точною наукою". Це до чого взагалі?", - експерт має купу запитань і претензій до так званого договору. 

А ще Костянтин наголошує, що кожен українець має право на безкоштовну медичну допомогу у будь-якому медичному закладі за пропискою та без неї відповідно до Конституції України. 

Нагадаємо, три роки тому неофіційний тариф на пологи в Києві становив 10 тисяч гривень, а у регіонах - близько трьох. 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Колебания гривны
Дата публікації
Перегляди
1548
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація