Свідків "снігової атаки" на регіоналок визначають за включеними мобілками

У той день на мітингу поблизу були присутні тисячі людей.

Невідомі під час мітингу опозиції закидали снігом депутатів від Партії регіонів

Невідомі під час мітингу опозиції закидали снігом депутатів від Партії регіонів / © 5 канал

В рамках розслідування справи про "сніговий" напад на народних депутатів від Партії регіонів 2 квітня міліція допитує у якості свідків всіх, хто знаходився в той день зі включеними мобілками поблизу від місця подій. Про це заявила прес-секретар Печерського РВВС Наталія Стеценко, пишуть Вести.

"В рамках резонансної справи по сніжкам допитано понад 350 осіб. Міліція діяла в рамках закону, одержавши санкцію суду на визначення мобільних телефонів, які були зафіксовані біля місця вчинення злочину. Це звичайна практика - по інших злочинах також проводилися такі операції", - заявила Стеценко.

У той же час, народний депутат і екс-заступник глави МВС Геннадій Москаль вважає такі методи розслідування "маразмом"."Це маразм вищої міри. У той день біля Верховної Ради були десятки тисяч людей. Всіх опитувати з приводу сніжків? Свідками можуть бути лише ті люди, які щось бачили, а не поголовно всі. Дійсно, міліціонери іноді використовують метод встановлення особистості по мобільному телефону. Але для розслідування особливо тяжких злочинів", - стверджує Москаль.Читайте також: У Києві знайшли цапа-відбувайла за снігову атаку на регіоналок

А ось правозахисник Едуард Багіров, як і слідчі, вважає це нормальною практикою.

"Це нормальна практика. В рамках кримінальної справи слідчий просить операторів мобільного зв'язку надати список абонентів, які були в мережі в момент злочину і потенційно можуть бути свідками. Від запрошення по телефону можна відмовитися. Від викликів до міліції не захищений ніхто. Якщо людина йде на мітинг, де можливі провокації, і не хоче потім бути викликаною у міліцію, їй потрібно вийняти з телефону картку й акумулятор як мінімум за два кілометри до місця. Тоді станції мобільного зв'язку не відстежать рух", - зазначив Багіров.

У прес-службах МТС і "Київстару" кажуть, що видають списки абонентів тільки за рішенням суду.

"На вимогу правоохоронців мобільні оператори видають не тільки список номерів, але і ІМЕІ-коди самих апаратів, за якими можна встановити модель телефону", - додав експерт ринку мобільного зв'язку Роман Химич.Як повідомлялося раніше, "снігова атака" на нардепів під Радою викликала як шквал критики, так і схвальні відгуки

Наступна публікація

Я дозволяю TSN.UA використовувати файли cookie