Свідків "снігової атаки" на регіоналок визначають за включеними мобілками

Свідків "снігової атаки" на регіоналок визначають за включеними мобілками

Невідомі під час мітингу опозиції закидали снігом депутатів від Партії регіонів / Фото: 5 канал

У той день на мітингу поблизу були присутні тисячі людей.

В рамках розслідування справи про "сніговий" напад на народних депутатів від Партії регіонів 2 квітня міліція допитує у якості свідків всіх, хто знаходився в той день зі включеними мобілками поблизу від місця подій. Про це заявила прес-секретар Печерського РВВС Наталія Стеценко, пишуть Вести.

"В рамках резонансної справи по сніжкам допитано понад 350 осіб. Міліція діяла в рамках закону, одержавши санкцію суду на визначення мобільних телефонів, які були зафіксовані біля місця вчинення злочину. Це звичайна практика - по інших злочинах також проводилися такі операції", - заявила Стеценко.

У той же час, народний депутат і екс-заступник глави МВС Геннадій Москаль вважає такі методи розслідування "маразмом".

"Це маразм вищої міри. У той день біля Верховної Ради були десятки тисяч людей. Всіх опитувати з приводу сніжків? Свідками можуть бути лише ті люди, які щось бачили, а не поголовно всі. Дійсно, міліціонери іноді використовують метод встановлення особистості по мобільному телефону. Але для розслідування особливо тяжких злочинів", - стверджує Москаль.

Читайте також: У Києві знайшли цапа-відбувайла за снігову атаку на регіоналок

А ось правозахисник Едуард Багіров, як і слідчі, вважає це нормальною практикою.

"Це нормальна практика. В рамках кримінальної справи слідчий просить операторів мобільного зв'язку надати список абонентів, які були в мережі в момент злочину і потенційно можуть бути свідками. Від запрошення по телефону можна відмовитися. Від викликів до міліції не захищений ніхто. Якщо людина йде на мітинг, де можливі провокації, і не хоче потім бути викликаною у міліцію, їй потрібно вийняти з телефону картку й акумулятор як мінімум за два кілометри до місця. Тоді станції мобільного зв'язку не відстежать рух", - зазначив Багіров.

У прес-службах МТС і "Київстару" кажуть, що видають списки абонентів тільки за рішенням суду.

"На вимогу правоохоронців мобільні оператори видають не тільки список номерів, але і ІМЕІ-коди самих апаратів, за якими можна встановити модель телефону", - додав експерт ринку мобільного зв'язку Роман Химич.

Як повідомлялося раніше, "снігова атака" на нардепів під Радою викликала як шквал критики, так і схвальні відгуки

Повʼязані теми:

Наступна публікація