Суд заборонив скандальне будівництво біля Софійського собору

Суд заборонив скандальне будівництво біля Софійського собору

Суд заборонив будівництво офісного центру біля Софійського собору / Фото: Аерозйомка

Із незаконної оренди було повернуто землі заповідника.  

Суд заборонив будівництво офісного центру біля Софійського собору. Із незаконної оренди було повернуто 0,87 га земель історико-архітектурного заповідника "Стародавній Київ", повідомляє прес-служба столичної прокуратури.

Зазначається, що земельна ділянка в провулку Киянівському, 12-а, вартість якої становить майже 58 млн гривень, рішенням Київради у 2007 році була надана в короткострокову оренду столичному товариству для будівництва офісно-житлового комплексу з підземним паркінгом. У 2013 році в договір було внесено зміни, якими подовжено строк користування ділянкою до 10 років та змінено орендаря.

"Проте з'ясувалося, що вказані рішення та укладені на їх підставі договори оренди землі не відповідають вимогам законодавства. Земельна ділянка знаходиться в межах центрального історичного ареалу міста на території архітектурного заповідника "Стародавній Київ". Водночас, планування будівлі жодним чином не регламентувалось з існуючою забудовою та загальним силуетом ансамблю споруд Софійського собору", - розповіли в прокуратурі.

Крім того, зазначили правоохоронці, земля надавалась орендарю без жодного погодження з секретаріатом ЮНЕСКО, який опікується всесвітньо-культурною та природною спадщиною.

Прокуратура столиці заявила до суду позов з вимогою визнати незаконними і скасувати рішення Київради та договори оренди землі. Господарський суд м. Києва визнав обґрунтованими вимоги прокуратури та задовольнив позов у повному обсязі.

Нагадаємо, будівництво на території столичної військової частини, яка належить СБУ, викликало хвилю протесту мешканців сусідніх будинків. Люди не згодні з тим, що об'єкт зносять під час війни, а нові висотки стоятимуть впритул до Голосіївського національного парку.

Повʼязані теми:

Наступна публікація