Суд арештував торговців людськими органами та призначив заставу понад 72 млн грн

За скоєне кримінальне правопорушення підозрюваним загрожує позбавлення волі від 8 до 15 років з конфіскацією майна або без такої.

Торговці людськими органами загриміли за грати у Києві. Суд обрав запобіжні заходи українцям і туркам, яких підозрюють у вербуванні донорів та продажі їхніх нирок за сотні тисяч доларів. Людям, які віддавали свої органи, платили удесятеро менше.

За клопотанням прокуратури Київської області "чорним трансплантологам" було обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із альтернативою внесення застави на загальну суму понад 72 млн грн, повідомили у прес-службі прокуратури Київської області.

"Громадянину Туреччини, який є організатором злочинного угрупування, що вербувало громадян для трансплантації органів, обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави у розмірі 40 млн гривень. Другий громадянин Туреччини також перебуватиме під арештом з альтернативою внесення застави у розмірі 32 млн гривень", – йдеться у повідомленні.

Громадянці України обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави, а громадянину України – без альтернативи внесення застави.

"Всім чотирьом зловмисникам повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого статтею "Торгівля людьми або інша незаконна угода щодо людини", – додали у прокуратурі.

Нагадаємо, "чорних трансплантологів" було затримано правоохоронними органами 11 квітня. Злочинне угрупування діяло з вересня 2015 року. Через всесвітню мережу "Інтернет" підозрювані шукали потерпілих, перевагу надавали людям зі скрутним матеріальним становищем, які потім залежали від зловмисників.

За скоєне кримінальне правопорушення підозрюваним загрожує позбавлення волі від 8 до 15 років з конфіскацією майна або без такої.

Наразі досудове розслідування триває, проводяться активні слідчі дії, встановлюється причетність інших осіб до вказаного кримінального правопорушення.

Як повідомив кореспондент ТСН із зали суду, усі підозрювані провину заперечують, а жителька Херсона і взагалі стверджує, що сама продала свою нирку через нестачу грошей.

Обидва турки й справді лікарі, мають мережу клінік. Утім твердять: аби провести таку операцію – необхідно пройти спеціальну комісію, в яку входять медики, юристи, психологи та правоохоронці.

У Києві обрали запобіжні заходи "чорним трансплантологам"

У Києві обрали запобіжні заходи "чорним трансплантологам"

Повʼязані теми:

Наступна публікація