Столичний суд ухвалив рішення про майбутнє Гостиного двору на Подолі

Столичний суд ухвалив рішення про майбутнє Гостиного двору на Подолі

Кияни нарікають, що споруду доводять до руйнації, аби вивільнити земельну ділянку.

Фонд державного майна України в місячний термін має провести експертизу, що визначить стан будівлі Гостиного двору. До того часу розгляд справи з переривання договору оренди із "Укрреставрацією" призупинено, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Таким стало рішення столичного апеляційного господарського суду. Ще у 2014 році Київрада передала в державну власність лише земельну ділянку. Будівля ж і досі в оренді – в занедбаному стані, без жодної консервації будівництва. Тим часом кияни та архітектори кажуть, що споруда вже давно аварійна, цегляні стіни стоять роками без верхнього шару, даху немає, усюди підтікання та тріщини. "Нікому не потрібен цей Київ – потрібне лише місце, де можна побудувати", - вважають пересічні кияни. "Та цегла і той розчин, на якому збудовано цю споруду, мало того, що вони поганої якості – вони мають мінімальну міцність на морозостійкість. Там купа будівельного сміття, яке накопичує вологу, і всю цю вологу передають на стіни. Ми маємо пустир у центрі міста", - розповів архітектор Георгій Духовничий.

Як повідомлялося, влітку 2014 року Київська міська рада скасувала землевідвід під реконструкцію Гостиного двору на Контрактовій площі.

Фонд держмайна України визначить, в якому стані будівля Гостинного двору

Фонд держмайна України визначить, в якому стані будівля Гостинного двору

Повʼязані теми:

Наступна публікація