Столичний рекордний хмарочос хочуть знизити на 12 поверхів заради Лаври і ЮНЕСКО

Столичний рекордний хмарочос хочуть знизити на 12 поверхів заради Лаври і ЮНЕСКО

Будівля закриває Лаврську дзвіницю / Фото: grycik.livejournal.com

ЮНЕСКО вимагає "нейтралізувати" багатоповерхівку на Кловському узвозі.

У Києві найвищою спорудою довгий час була Лаврська дзвіниця. Навіть меч монумента "Батьківщина-Мати" вкоротили, щоб золотий купол був вище пам'ятника. Зараз дзвіницю затьмарює силует хмарочоса на Кловському узвозі, пише "Комсомольская правда" в Украине".

Висота будинку рекордна для столиці - 162,5 метра. До комплексу входять 16-поверховий офісний  і 46-поверховий житловий будинки. Влада затвердила висоту на рівні 40 поверхів, але потім "досогласовала" і побудувала ще шість.

Головний архітектор столиці Сергій Целовальник розповів, з якими проблемами довелося зіткнутися через цю будівлю.

"Фотографію хмарочоса на Кловському узвозі, 7а, де він затьмарює Лаврську дзвіницю, побачив прем'єр-міністр і наказав розібратися", - розповідає Сергій Анатолійович.

"ЮНЕСКО на останній сесії вимагало від нас пропозицій щодо нейтралізації хмарочоса. Ми почали з керівництвом міста думати, як це можна зробити, адже у будівлі вже давно продаються квартири і знести його нереально", - додав він.

За словами Целовальника, як один з варіантів розглядається навісний дзеркальний фасад, щоб у ньому відбивалося небо. Щоб хмарочос не псував вид на дзвіницю, його потрібно знизити на 12 поверхів.

Вартість квартир у хмарочосі відповідає статусу найвищої будівлі в Києві. За даними сайтів продажу нерухомості, чотирикімнатні апартаменти площею 185 кв. метрів на 32-му поверсі коштують 4 млн грн. Однокімнатна на нижніх поверхах обійдеться в 1,5 млн грн.

Повʼязані теми:

Наступна публікація