Люди кажуть, що добровільно ніколи не відмовилися б від якіснішого сервісу.
Освітні та медичні заклади столиці примусово переводять на обслуговування в державні банки. Ідеться як про виплату зарплатні, так і обслуговування поточних рахунків, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.
Раніше уряд неодноразово наголошував, що постанов про таке переведення не видавав. Вибір, мовляв, залишили за керівниками закладів та колективів.
Водночас, бюджетні працівники скаржаться, що за відмову працювати з державною фінустановою їм погрожують відсутністю зарплатні чи навіть звільненням.
Працівники навчальних і медичних закладів на умовах анонімності кажуть, що на них тиснуть. Тому й побоюються звільнень і намагаються не видавати своєї особи в спілкуванні з журналістами.
Натомість розповідають, що їм зачитували вимогу про зміну банку саме як наказ, а не рекомендацію. Хоча на самому начебто міністерському папері не було помітно ані печатки, ані підпису, ані вихідного номеру документу.
В "Ощадбанку" тим часом використання адмінресурсу заперечують. Ситуацію із масовою зміною банків у бюджетних установах називають "конкуренцією".
Пересічні ж працівники скаржаться, що від конкуренції люди мали б вигравати. Однак насправді з переходом на обслуговування до банків із меншою кількістю банкоматів і гіршими електронними сервісами відчувають лише дискомфорт. І добровільно на це ніколи б не погодилися.
Раніше Антимонопольний комітет заявляв, що держбанки не зможуть забезпечити якісну виплату зарплат бюджетникам.
Кореспондент ТСН Олександр Романюк