Столичні водії продовжують їздити п'яними, попри посилення штрафів

Столичні водії продовжують їздити п'яними, попри посилення штрафів

Фото: pixabay.com

У поліції кажуть, що за алкоголь для водіїв потрібно запроваджувати кримінальну відповідальність.

Другий тиждень в Україні діють нові штрафи за кермування автомобілем у нетверезому стані, але й понад 10 тисяч гривень та позбавлення прав на один рік при першому ж порушенні не лякають водіїв. Вони продовжують сідати за кермо напідпитку, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

На очах у журналістів поліцейські спіймали водія, що зупинився біля повій на Кільцевій під знаком "зупинка заборонена". Порушника наздогнали та, запідозривши сп'яніння, попросили пройти тест на приладі "Драгер". Той зафіксував перевищення норми вмісту алкоголю. Водій спершу почав вигадувати, що за кермом був не він, а потім заявив, що пив у машині квас.

Поліцейські кажуть, що ситуація цілком типова. Не всі водії знають про збільшення штрафів. А самі правоохоронці вважають, що відповідальність за алкоголь за кермом слід диференціювати в залежності від ступеня сп'яніння. "Якщо до якоїсь 0,5 проміле – це буде адміністративна відповідальність. Все, що вище – уже буде кримінальна", - пропонує поліцейський.

Журналісти ТСН перевірили чи змінили ситуацію на дорозі штрафи за кермування у нетверезому стані

Журналісти ТСН перевірили чи змінили ситуацію на дорозі штрафи за кермування у нетверезому стані

Іншого порушника затримали неподалік ресторану. Чоловік святкував свій 43-й день народження та сів за кермо підвезти батьків додому. Прилад показав мінімальне перевищення норми – 0,22 проміле. Тепер справу вирішуватиме суд. "Ми святкували тут, він трохи винця випив", - каже батько Анатолій Солоп. "Процедура нормальна. Молодці хлопці. Культурно", - коментує дії поліції водій Ігор Солоп.

На місці поліція порушників не штрафує. "Видається тимчасовий талон з яким він має право керувати три місяця", - розповів командир роти Дмитро Андрющенко. У разі відмови від проходження тесту талон на тимчасове право кермування автівкою не видають. Якщо ж людина відмовляється надати документи – її везуть до райвідділка для встановлення особи. Правоохоронці кажуть, що зазвичай водії вигадують різноманітні історії. Найчастіше, що за кермом був не він, а водій утік.

Відмова від тесту на місці або проходження його в медустанові автоматично прирівнюється до підтвердження стану сп'яніння. Проміле залежить від здоров'я водія та його ваги. "Молода жінка була в стані алкогольного сп'яніння, але на вигляд зовсім адекватно себе поводила. Коли вона пройшла тест, в неї було більше 4. Перша у мене думка, що 4 – це вже стан реанімації. А вона себе досить нормально поводилася. Були чоловіки, наприклад, у них було 1,6 або 1,8 – взагалі не стояли на ногах", - розповідає патрульна Ірина Цисаренко.

Не всі пригоди водіїв напідпитку закінчуються без серйозних наслідків. Кермувальник "Тойоти" в Голосіївському районі влетів у машину, в якій їхали маленькі діти. "Пару разів нас підрізала. І на світлофорі наздогнала "Сітроен". Там були водій, жінка і двоє дітей – одному 11 місяців, інший старший. Хто врізався – просто нетверезий водій", - розповів свідок Анатолій Лиськов. "Водій Тойоти" одразу зачинився. Свідки забрали в нього ключі. Він у нетверезому стані", - розповів патрульний Сергій Лінкевич.

За вечірньо-нічну зміну в Києві поліцейські зупинили 28 п'яних водіїв. Також у столиці четверо нетверезих кермувальників потрапили в ДТП. У поліції ще далекі від думки, що високі штрафи зупинять пиятику за кермом.

Кореспондент ТСН Валерія Ковалінська

Повʼязані теми:

Наступна публікація