Замість молока і картоплі тут продають сигарети, алкоголь і закуску.
У магазинах "крокової доступності", які відкрила київська влада півтора року тому, продають зовсім не те, що планували. Частина магазинів зникла, ще частина - на замку. У мерії обіцяють: зроблять з магазинами ще одну спробу, повідомляє "Сегодня".
Планувалося, що магазини "крокової доступності" від звичайних будуть відрізнятися тим, що в них повинна продаватися продукція від виробників чотирьох категорій: молочна, м'ясна, плодовоовочева і крупи, а ціни мали бути нижчими на 20%.
Влітку 2011 року заступник голови КМДА Руслан Крамаренко заявляв, що вже відкрито 9 магазинів. Однак на Лісковській, що на Троєщині, де мало бути два кіоска, немає жодного.
На бульв. Висоцького потрібний павільйон є, але вже під іншою назвою. Там продають сигарети, алкоголь і нехитру закуску за ринковими цінами. "Ми з Тернополя, підприємці. Орендуємо приміщення, пробуємо тут у вас торгувати", - каже продавець.
У результаті з 9 магазинів працює за призначенням тільки один з молочними продуктами на Княжому Затоні, 13. До речі, в сусідньому будинку живе голова КМДА Олександр Попов.
Один з чиновників мерії, який брав участь у розробці програми доступних магазинів, розповів -ініціатива мерії провалилася тому, що з виробниками, готовими продавати товари за собівартістю, не висуваючи націнку в 20%, не вдалося домовитися.
У мерії знають, що заявлені раніше владою магазини "крокової доступності" зараз перетворилися на звичайні МАФи.
У главку торгівлі пояснили, що ларьки встановлювали інвестори за свій рахунок, з ними підписувалися договори, тепер їх треба розірвати, а майно забрати в комунальну власність.
"У 2013 році ми розірвемо договор з тими, хто торгує несоціальної групою товарів. Ми беремо на себе зобов'язання, що такого більше не буде", - сказали в главку.