Такі висновки були зроблені виходячи з даних перевірки.
Як виявилося в 2012 році заяв на неправомірні дії приватних охоронців, які надійшли в райвідділи міліції, було набагато більше, ніж зареєстровано в ГУ МВС у Києві, пише "Коммерсант-Украина".
У МВС відзначили, що проблеми виникають через дій так званих внутрішніх служб безпеки, які ніким не контролюються і не ліцензуються. На думку експертів, робота подібних організацій повинна бути заборонена принаймні в місцях масового скупчення людей.
Перевірка прокуратури показала, що столична міліція не контролює дотримання ліцензійних умов охоронними компаніями.
Так, до відділу дозвільної системи та ліцензування управління громадської безпеки МВС в 2012 році надійшло всього 27 заяв про порушення. В той же час в райвідділах було зареєстровано близько 400 скарг громадян на порушення їхніх конституційних прав приватними охоронцями.
У прокуратурі відзначили, що столична міліція не мала можливості перевірити всі ці заяви на предмет порушення ліцензійних умов. Вибіркова перевірка виявила їх у семи охоронних структур.
Керівник прес-служби Департаменту держохорони при МВС України Світлана Павловська зазначила, що не по всіх скаргах з райвідділів можливо було проводити перевірки.
"Якщо говорити про претензії до приватних охоронців, відразу необхідно зрозуміти, з ким ми маємо справу - з ліцензіатом або просто з цивільними особами", - зазначила Павловська.
Як повідомив президент Української федерації професіоналів безпеки Сергій Шабовта, в Києві налічується 1300 охоронних компаній, у той час як штат відділу ліцензування не перевищує 5 осіб.
При цьому Шабовта заявив, що не існує даних про кількість "відомчих служб безпеки", подібних тим, що працювала в ТРЦ "Караван" і діяльність яких ніким не контролюється.
Слід зазначити, що, за словами пані Павловської, в 2011 році було анульовано близько 1500 ліцензій, до 70% з яких - на прохання самих фірм.
Нагадаємо, після розстрілу чотирьох охоронців 26 вересня у торгово-розважальному центрі "Караван" Генпрокуратура ініціювала перевірку наявності ліцензій і дотримання їх умов українськими охоронними фірмами, а також інформації про наявність у них зброї.