Старовинний Маріїнський палац у центрі Києва може обвалитися

Старовинний Маріїнський палац у центрі Києва може обвалитися

Маріїнський палац залишили без реконструкції (Фото О. Яремчук) / Фото: Сегодня

Архітектори вважають, що вартість реконструкції зараз може сягнути мільярда гривень.

Маріїнський палац залишили без реконструкції (Фото О. Яремчук) / Фото: Сегодня
Пам'ятка архітектури Маріїнський палац може розвалитися через зупинені реставраційні роботи.

Про це розповів головний архітектор ДП "Проектне бюро" Держуправління справами Станіслав Адаменко, пише "Сегодня".

"Через кризу в Україні максимально скоротили фінансування капбудівництва. І, на жаль, Маріїнський палац потрапив у цей список. Після того, як затвердили бюджет, Держуправління справами (ДУСя) звернулося до Мінфіну з проханням виділити гроші на реставрацію. Там пообіцяли, що після перерахунку бюджету з урахуванням інфляції гроші виділять. Але знову "забули". Тому ми були змушені призупинити всі роботи. Але ще одну будівельну паузу Маріїнський палац не переживе!" – заявив він.

Зараз Маріїнський палац стрімко руйнується – звогчуються стіни, обсипається штукатурка, з зовнішньої сторони будівлі відвалюються цегляні блоки і елементи барельєфа, а балкони можуть упасти будь-якої миті. Зазначимо, реставрація пам'ятки почалася у 2007 році, проте не вистачило грошей. За словами архітекторів, під час прокладання інженерних комунікацій була порушена цілісність будівлі, тож нині палац украй чутливий до атмосферних опадів.

"Боюся, через цінові зміни на ринку будматеріалів зараз ця сума (вартість реставрації – прим.ред.) переступить мільярд. Щойно нам відновлять фінансування, ми за рік-півтора зможемо завершити всі роботи", - запевнив Адаменко і додав, що для введення в експлуатацію першої черги палацу в 2015 році необхідно 300 млн.

Архітектор також розповів про хід реконструкції, зокрема під будівлею зміцнили фундамент, під який завели спеціальні перемички, а також спорудили під палацом величезний підвал. До того ж спорудили інженерний блок і підземні коридори, якими буде користуватися техперсонал. Водночас були виконані будівельні роботи щодо лівого флігеля. "Ми пристосовуємо стару будівлю під сучасні потреби. Якщо це музей, то він повинен мати певний мікроклімат, а для цього потрібно задіяти спецтехнології підігріву повітря, кондиціонування, вентиляції. Все необхідне обладнання буде розміщено у підвалах", - пояснив Адаменко, наголосивши, що унікальний паркет Маріїнки врятувати вже не вдасться.

"Паркет зносився настільки, що вже не підлягає циклюванню. Ми його замінимо новим, виготовленим в Україні", - сказав він і зауважив, що також планується закупівля стилізованих під загальне оздоблення люстр. До того ж хочуть збільшити задній двір палацу, де висадять зелену галявину, і відбудують фонтан.

"На 2015 рік Держуправління справами отримало з держбюджету 5,5 млн грн - на будівництво, капремонт, реконструкцію, реставрацію та закупівлю обладнання. За законом, ДУС в рамках встановлених йому повноважень повинен сам вирішувати, куди ефективніше спрямовувати ці гроші. Тому питання фінансування реконструкції Маріїнського палацу повинні розглядати вони", - розповіли у Мінфіні.

Зазначимо, палац був збудований у 1744-1752 роках на замовлення імператриці Єлизавети за проектом архітектора Бартоломео Растреллі. Будівля є яскравим прикладом стилю бароко і до реконструкції використовувалась як церемоніальна  резиденція президента України, де проводили офіційні прийоми та саміти, церемонії вручення нагород, вірчих грамот, а також зустрічі іноземних делегацій на найвищому рівні.

Нагадаємо, раніше у Маріїнському парку обіцяли відновити оглядовий майданчик та побудувати два ліфти.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Держбюджет-2020
Наступна публікація