Стало відомо, коли відновить свою роботу згорілий кінотеатр "Жовтень" у Києві

Стало відомо, коли відновить свою роботу згорілий кінотеатр "Жовтень" у Києві

Кияни влаштували "суботник" у згорілому кінотеатрі "Жовтень" / Фото: olex-kurinniy.livejournal.com

Жителі столиці влаштували велелюдний "суботник" у закладі.

Після пожежі в найстарішому кінотеатрі Києва "Жовтень" минув місяць. Паліїв тоді затримали майже одразу. Хлопці зізналися, що підпалили, бо хотіли зірвати показ фільму з ЛГБТ-тематики. Через деякий час справу перекваліфікували з умисного підпалу на хуліганство. І зараз підозрювані під домашнім арештом. Увесь цей час в кінотеатрі проводили слідчі дії. У суботу туди зайшли волонтери і влаштували толоку.

Згорілі крісла чоловіки виносили цілими рядами. Завдання - якомога швидше очистити колишній кінозал. Бо сніг, який падає через відкритий дах, збільшує ризик того, що зал може провалитися у фойє. Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Кияни влаштували толоку і віче у кінотеатрі "Жовтень"

Кияни влаштували толоку і віче у кінотеатрі "Жовтень"

Щоб не чекати руйнувань, кияни об'єдналися у соцмережах і вийшли на велике прибирання. Порахувати, скільки зголосилося допомогти, - важко. Люди приходили весь день. Цілими родинами.

Поки в кінотеатрі активно прибирають, у міській раді ставлять надмету - через рік після пожежі кінотеатр має запрацювати.

"Ми зараз закладаємо в програму соціально-економічного розвитку міста Києва на 2015 рік суму розміром 12 мільйонів на відновлення кінотеатру", - уточнила заступник голови КМДА Ганна Старостенко.

Ще трохи більше мільйона мають виплатити страховики.

"Однозначний висновок – будівля відновлювана, вона не настільки постраждала від вогню, як говорять. Треба відновити просто несучі конструкції покрівлі, відновити горище і провести капітальний ремонт", - говорить експерт з питань обстеження і відновлення будівель Артем Білик.

І ще одне: кінотеатр обіцяють залишити в комунальній власності міста.

Стало відоме рішення суду про виселення підприємства "Кіноман" із "Жовтня". Але це не так, каже, директор кінотеатру.

"Рішення суду про виселення не буде реалізоване, тому що воно після рішення сесії про передачу в оренду є неактуальним", - пояснює директор кінотеатру Людмила Горделадзе.

Якщо усе буде за планом, то в березні буде готовий кошторис, необхідні документи. І розпочнуться роботи.

"І всі наші глядачі, яких було 150 тисяч у рік, зможуть знову повернутися до свого улюбленого кінотеатру", - каже директор "Жовтня" Людмила Горделадзе.

Кореспондент ТСН Тетяна Лазарчук

Повʼязані теми:

Наступна публікація