Стало відомо, через що у Бортничах отруїлися півсотні людей

Стало відомо, через що у Бортничах отруїлися півсотні людей

Найбільше від отруйної води постраждали діти.

Причиною зараження стала вода з крану.

У мікрорайоні Києва Бортничі 40 дітей та 9 дорослих шпиталізовано через гостру кишкову інфекцію. Усе - через воду, йдеться у сюжеті ТСН.19.30.

Одразу 5 вулиць Бортничів залишились без питної води: заборонено не лише пити воду з крана та готувати на ній, а ще й митися та прати речі. На під'їздах з'явилися об'яви про те, що воду зараз нібито дезинфікують, щоправда, про те, що вода отруйна, людям сказали лише сьогодні зранку.

На скарги людей одразу не зважали, дочекалися масового отруєння. Хворих шпиталізують уже третю добу. Симптоми в усіх однакові - блювота, підвищена температура, розлади шлунка та млявість.

Найбільш нестійкими до невідомого збудника виявилися діти. Загалом шпиталізовано 40 малюків віком від 3 місяців і до 9 років. У лікарні провели бактеріологічне обстеження дітей, які надійшли в інфекційне відділення, ще 6-го січня, проте збудника не виявили.

"Ми звернули увагу, що діти в оcновному поступали з вулиці Леніна та вулиці Дяченка. Як ми вже потім з'ясували, в станці з одного колектора йшла вода. Можливо, якісь збудники захворювання могли бути у воді", - каже головний лікар міської дитячої лікарні №2 Ольга Дзюба.

У Бортничах водою з-під крана отруїлися 44 дитини

У Бортничах водою з-під крана отруїлися 44 дитини

У Бортничі воду постачають з трьох автономних свердловин. Зізнаються, що система стара, вода в ній зазвичай не хлорується, а одразу тече в крани.

На засіданні постійної Комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій у КМДА з'ясували, що причиною зараження водопровідної води у Бортничах стало забруднення саме цих артезіанських свердловин.

"За офіційними даними Головного управління санітарно-епідеміологічної служби у м. Києві, вода з водогону мікрорайону Бортничі була заражена збудником кишкової інфекції. Як свідчать висновки лабораторного дослідження, причиною зараження води стало забруднення артезіанських свердловин №№ 50 та 18", - йдеться у повідомленні КМДА.

Нагадаємо, раніше повідомлялося про 45 людей, які отруїлися у Бортничах.

Повʼязані теми:

Наступна публікація