СПУ вимагає невідкладно призначити вибори в Києві

СПУ вимагає невідкладно призначити вибори в Києві

СПУ вимагає провести вибори в Києві / Фото: Сегодня

Партія провела в Києві акцію під гаслом "Скільки можна терпіти, Києве мій?"

Прихильники Соціалістичної партії України провели під стінами Верховної Ради в Києві акцію протесту з вимогою невідкладно призначити вибори київського мера і депутатів Київської міської ради.

Як повідомили в прес-службі СПУ, акція пройшла під гаслом "Скільки можна терпіти, Києве мій?".

"Місцеве самоврядування в Києві сьогодні остаточно зруйновано. Громадськість столиці усунена від вироблення і прийняття рішень з найважливіших питань життєдіяльності міста, позбавлена елементарної можливості впливати на розвиток подій. Міська рада існує як додаток до КМДА. Реальна влада в місті належить призначеному зверху керівника Київської міської адміністрації, довіра до якого тане разом з весняним таненням снігу", - сказано у заяві СПУ щодо призначення виборів у столиці.

У партії впевнені, що безпорадність влади в ліквідації наслідків снігопаду і можливому затопленні окремих районів міста наочно продемонструвала її нездатність ефективно діяти в критичних ситуаціях і може призвести до колапсу всієї системи управління мегаполісом.

"Подальше затягування рішення з призначенням виборів мера столиці і виборів депутатів Київради неприпустимо. Перенесення виборів буде сприйняте суспільством як згортання демократії і народовладдя, тотальна концентрація влади в руках президента, ганебна спроба встановлення ручного режиму управління столицею з президентської адміністрації", - говориться в заяві партії.

"Соціалісти рішуче виступають за децентралізацію міської влади, за повернення районних рад, за створення територіальних громад мікрорайонів. Ми за те, щоб кожен киянин знав, що він особисто причетний до всього, що відбувається в місті. Ми - за вільне волевиявлення, за проведення місцевих референдумів, за порядок у рідному місті", - заявив голова СПУ Петро Устенко.

Соціалістична партія України також закликала всі політичні сили, громадські організації, всіх киян рішуче відстояти своє конституційне право на самоврядування, демократичним шляхом обрати нового мера Києва і депутатів Київської міської ради і спільними зусиллями реалізувати в столиці народовладдя.

Як повідомлялося раніше, біля Верховної Ради проходить мітинг прихильників опозиції, що вимагає призначення виборів у Києві.

Повʼязані теми:

Наступна публікація