"Спортсмени" нещадно били журналістку кулаками по голові та ногами у живіт

"Спортсмени" нещадно били журналістку кулаками по голові та ногами у живіт

Молодики у спортивному били журналістку під вікнами міліцейських начальників

Нардеп повідомив, що міліція нарешті затримала нападників.

Спроба журналістів зафіксувати бійку на мітингу 18 травня у Києві закінчилася шоком, йдеться у сюжеті ТСН.Тиждень.

Кореспондентку "5 каналу" Ольгу Сніцарчук парубки повалили на землю і побили кулаками по голові та ногами у живіт. Журналістку врятував лише її колега і чоловік, фотограф видання "Комерсант-Україна" Влад Содель.

Постраждала каже, що слідів побоїв немає, адже били професіонали.

"Ми дуже легко відбулися. Якби мене Влад не накрив собою, я думаю, без якоїсь печінки я би точно лишилася", - каже журналістка.

Людей у спортивних штанях було кількадесят. Під стінами головного управління міліції вони спочатку розпочали бійку із учасниками акції. Журналістів, які стали це знімати, обплювали і облили водою.

"Була неймовірна кількість міліції. Коли вони почали вже хапати за об'єктив, Влад крикнув: "Допоможіть". Міліція просто стояла і дивилася", - розповіла Сніцарчук.

Читайте: Поряд з кривдниками журналістів на мітингу в Києві помітили голову "Молодих регіонів" - ЗМІ

Зокрема дівчина пригадала реакцію міліціонера, якому кричала, що вона - журналіст. "То й що, що ти журналіст "5 каналу"", - заявив на це правоохоронець.

Адміністрація президента вже відреагувала на напад на журналіста. "Неприпустимо! Беремо на контроль Комітету оперативного реагування Міжвідомчої робочої групи в межах "Відкритої розмови". Говорила з Владом Соделем, С. Бурлаковим з МВС. Очікуємо реакції правоохоронців", - повідомила речниця президента Дарка Черпак.

Найбільш активний кривдник журналістів Вадим Титушко / Фото: ТСН.ua
Втім міліція спочатку відреагувала на інцидент кволо - лише як на вуличну бійку, кваліфікувавши її за статтею "легкі тілесні ушкодження". Однак тиск політиків таки змусив правоохоронців назвати справу перешкоджанням роботі журналістів.

Самі журналісти відразу знайшли нападників в інтернеті. Найбільш активний кривдник, Вадим Титушко, виявився професійним бійцем вільним стилем, відомим у спортивних колах.

Ввечері у неділю, 19 травня, нардеп В'ячеслав Кириленко повідомив, що нападників затримали. Про це він написав на своїй сторінці у Twitter.

"Затримали. Тепер необхідно з'ясувати, хто їх витягнув до Києва і наказав бити журналістів. Хто замовник? Треба створювати слідчу комісію у ВР", - зазначив депутат.

Також Кириленко висловив думку, що "міліція діяла за вказівкою", маючи на увазі бездіяльність правоохоронців під час побиття журналістки та затягування із затриманням хуліганів.

Читайте: В Мережі з'явились відео і фото бійок в центрі Києва між свободівцями і захисниками БТРу

"24 годин мало міліції, щоб затримати нападника за порушеною справою, і обличчя та адресу якого знає вся країна. Бо влада прикриває його як і вчора", - зазначив Кириленко.

За нанесення легких тілесних ушкоджень нападникам загрожувало до 2 років обмеження волі. Тепер після зміни карної статті вирок став суворіший. За перешкоджання журналістській діяльності дають до 5 років.

Разом із тим, постраждалі журналісти написали заяву до Генпрокуратури і міністра внутрішніх справ про недбалі дії міліції на цій акції.

Кореспондент ТСН Тетяна Коваленко

Побиття журналістки під час мітингу у Києві: всі подробиці

Побиття журналістки під час мітингу у Києві: всі подробиці

Повʼязані теми:

Наступна публікація