Сплять валетом, їдять на ліжку: у Києві родина з шістьма дітьми живе у кімнаті площею 18 квадратів

Сплять валетом, їдять на ліжку: у Києві родина з шістьма дітьми живе у кімнаті площею 18 квадратів

Сплять валетом, їдять на ліжку: у Києві родина з шістьма дітьми живе у кімнаті площею 18 квадратів

Фото: ТСН

Пільгова черга на житло рухається назад, а не вперед.

Багатодітна родина Максименків увісьмох живе на 18 квадратних метрах. У пільговій черзі на квартиру в столиці вони стояли під номером дев'ять, однак, черга рухається лише назад. Про це йдеться у сюжеті ТСН.19.30.

Денис і Максим повернулися зі школи і для повної картини бракує лише тата з роботи. На кожного члена родини тут трохи більше двох квадратних метрів. Це означає, що навіть ліжко є не в кожного. Сашко і Павлик сплять валетом. Для старших дітей ліжко - це письмовий стіл і шафа.

Настя письмові уроки теж робить у ліжку, для цього в неї є дощечка. У цьому кутку вона навіть примудряється вишивати, не звертаючи увагу на гармидер. А нещодавно в родині Максименків народилася шоста дитина. Хлопчика щойно забрали з пологового.

У квартирі використаний кожен сантиметр площі, а речі вже висять навіть під стелею.

Колись це була звичайна 3-кімнатна квартира з однією кухнею, ванною і туалетом, але шість років тому три кімнати продали різним господарям і за родиною Максименко залишилися їхні 18 квадратних метрів. Тепер це щось на кшталт комунальної квартири. У двох сусідніх кімнатах живуть інші родини, а кухня просто тріщить від начиння.

Мама Зорина стоїть у пільговій квартирній черзі, але жінка з'ясувала, що черга рухається назад.

"Коли я ставала в чергу, була дев'ятою. В началі року ходила, то була вже 13-ю. Черга чомусь рухається не вперед, а назад", - каже вона.

Багатодітна родина живе в одній кімнаті і не може отримати законну квартиру

Багатодітна родина живе в одній кімнаті і не може отримати законну квартиру

Чиновники відмовлялись від коментарів на камеру. Департамент будівництва та житлового забезпечення надіслав письмову формальну відповідь. Імовірно про поповнення там не знають, бо мовиться лише про п'ятьох дітей. У відділі розподілу житлової площі Деснянського району теж спочатку на камеру коментувати будь-що відмовляються. А згодом пояснюють: черга рухається назад на законних підставах.

"Родина яка, умовно кажучи, з 1998 року перебувала на обліку і мала п'ятеро діток, і вони пізніше напишуть заяву, вони мають пріорітетність перед родиною Максименків і, умовно, якщо вона була третьою, то вона стає четвертою", - розповідає спеціаліст відділу розподілу житлової площі Деснянського району Ганна Кучер.

Тобто родина, що звернулася пізніше, однак має старших дітей, опиняється на початку пільгової черги. Зорина каже, що процес не контрольований, а отже не прозорий. Мама шести дітей переконує - чиновники їй не одноразово казали, що перспективи поліпшити житлові умови примарні. І частенько дорікають мамі, що та народила шістьох дітей.

Варто зазначити, що востаннє багатодітна родина в цьому районі отримувала квартиру за бюджетний кошт три роки тому.

Кореспондент Ірина Маркевич

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Виховання дітей
Наступна публікація