Сьогодні столичному палацу "Україна" виповнилося 43 роки

Дата публікації
Перегляди
1087
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Сьогодні столичному палацу "Україна" виповнилося 43 роки

На сцені палацу "Україна" виступали зірки світового масштабу / Фото: Wikipedia

Тоді палац носив назву Національний і його відкриття було приурочене до 100-річчя Леніна.

Один з найбільших концертних залів Києва та України святкує уродини, йдеться в "ТСН. Особливе".

Урочисто й пафосно відкрили тоді ще Національний палац 17 квітня 1970-року та приурочили до 100-річчя Леніна.

Палац відкривали доповіддю на тему "Ленінізм - наш прапор і зброя". Запуск головного, як казали тоді, кіно-концертного майданчика, підганяли під круглу дату.

Старожил палацу "Україна" Володимир Тараненко вже 36 років за пультом. Прийшов працювати в "Україну", коли головними шоу ще були партійні з'їзди та огляди художньої самодіяльності.

Звідси піднімаються завіси, вмикається транспортер і підйомники. Тоді за один захід через сцену проходили по 3 тисячі артистів.

З тих пір, розповідають старожили, у палаці майже нічого не змінилося. Встановили лише новий звук і світло. А на зміну партійним зіркам прийшли шоу-бізнесові. На цій сцені співали Монсеррат Кабальє і Хосе Карерас. Але головний клопіт режисер палацу Віра Содель має найчастіше від російських гастролерів. Свої перші витребеньки тут показував Філіп Кіркоров.

"У нього ефект був у концерті, коли він з підйомника, який знаходився на сцені, виїжджав нагору. І ось йому не сподобалося, що дуже повільно виїжджає. Довелося його переконувати, що це на одній швидкості виїжджати швидше не може", - розповіла Содель.

У палаці є одна потаємна кімната - VIP-гримерна. Гримувальний столик, вбиральня, куточок відпочинку. І головне - звідси можна не помітно для фанатів вислизнути на вулицю. Появою цієї гримерки палац завдячує оперній примі.

"У 2004 році приїхала Монсеррат Кабальє, у неї була зламана нога, і ми, вийшло, опинилися з проблемою. Вона не могла піднятися на поверх вище, їй було дуже важко, щоб одягтись", - поділилася головний адміністратор Валентина Ящук.

Міністерське крісло Михайло Кулиняк нещодавно змінив на директорське у палаці. Планує поміняти меблі і тут.

Але є плани і масштабніші. Новий директор хоче, щоб на сцені було більше українських артистів. 190 тис. грн оренди за вечір по кишені не усім, та й не кожен вітчизняний співак може зібрати повну залу на майже 4 тисячі місць. Директор обіцяє їм знижки і пропонує групуватися у збірні концерти. Малу сцену планує віддати театру.

Ольга Кошеленко, Андрій Білоножко, "ТСН. Особливе"

Один із найбільших концертних залів Києва святкує уродини

Один із найбільших концертних залів Києва святкує уродини

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1087
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація