"Смерть" жетонів та онлайн-поповнення проїзних: які зміни відбудуться у столичному метро до кінця року

"Смерть" жетонів та онлайн-поповнення проїзних: які зміни  відбудуться у столичному метро до кінця року

Фото: УНІАН

На екранах у вагонах київської підземки з'явиться нова інформація. 

Протягом 2017 року у київсьокому метрополітені відбудеться низка змін. Зокрема,  на жителів столиці чекає зміна оплати проїзду та відмова від жетонів.

Про це в інтерв'ю ТСН.ua розповіли заступник начальника київського метро Дмитро Пеклун і співзасновник "Агентів змін" Ігор Скляревський.

Окрім того, вони анонсували впровадження нової інформації на екранах у вагонах метро.

"Зараз ми в процесі впровадження нової інформації на екранах в вагонах. Вона вже є на всіх трьох лініях. Видно, які будуть наступні станції, які на них пересадки або важливі об'єкти, скільки до них їхати, яка кінцева", - зауважив Пеклун.

Що стосується зміни системи оплати проїзду, то планується введення віддаленого поповнення проїзних карток в метро, щоб це можна було зробити з дому і не стояти в чергах.

"Також у нас з'являться нові автомати з повним банківським функціоналом. Цього року ми почнемо приймати платежі з банківських карт і в касах, і в автоматах. Можливо, це буде простіше для людей не носити з собою готівку, а платити карткою. Ще спільно з платіжними системами ми вже тестуємо сервіс... Як же сказати, щоб все не розкрити... Скажімо так, це буде чергове рішення з безконтактною банківською картою, яке надасть додатковий сервіс для пасажирів. Можливо, вже і не потрібна буде транспортна карта в принципі", - додав він.

Своєю чергою, Пеклун зауважив, що у столичному метро планують відмовитися від жетонів до нового року і в наступний увійти з оновленою системою оплати проїзду.

"Зараз активно працюємо над реалізацією пілотного проекту для того, щоб визначитися з вибором альтернативного способу оплати проїзду. Якщо не жетон - що тоді? Оскільки жетон -  дуже дешевий носій і у нього велика обіговість, єдиним осудним за вартістю аналогом є термопапір, на яку буде наноситися, швидше за все, QR-код. Ці талончики будуть друкуватися в автоматі, і ви зможете валідувати їх безпосередньо в турнікеті", - заявив він. 

Більше про зміни у київській підземці читайте у повному інтерв'ю за посиланням

Повʼязані теми:

Наступна публікація