Служба, про яку необхідно знати Новини компаній

Дата публікації
Перегляди
1111
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Служба, про яку необхідно знати

Переселенцям з Донбасу і Криму в Київському міському центрі зайнятості пропонують пільги при працевлаштуванні та навчанні.

Так сталося, що телефони екстрених служб ми знаємо майже з самого дитинства. Але не тільки пожежа, шахраї чи негаразди зі здоров'ям викликають занепокоєння людини. Психологи кажуть, що втрата роботи та безробіття є одним з небезпечних стресів. Не кожен з тих, хто втратив робоче місце, може безболісно подолати стрес та працевлаштуватися в найкоротший термін. До того ж тривале безробіття може спровокувати інший стрес, пов'язаний з невірою у власні можливості. В деяких країнах існує навіть загроза втраченого покоління – молодих людей, які протягом багатьох років не можуть знайти роботу. Тому варто пам'ятати про службу, яка в цій ситуації надає необхідну підтримку та допомогу, формує впевненість у власних якостях та можливостях. Це Київський міський центр зайнятості.

Він пропонує цілий спектр послуг:

  • пошук підходящої роботи;
  • надання статусу безробітного та  виплати допомоги по безробіттю;
  • одноразову виплату допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності;
  • навчання, перенавчання, підвищення кваліфікації;
  • підтвердження професійної кваліфікації за результатами неформального навчання;
  • підбір громадських робіт або інших робіт тимчасового характеру

Протягом  останнього  року працівники столичної служби зайнятості допомагають не тільки "звичайним" безробітним. В категорії безробітних опинилися внутрішньо переміщенні особи зі Сходу країни та окупованого Криму.

Для них передбачені пільги під час працевлаштування. Якщо працевлаштування пов'язано з переїздом в інший регіон (тільки за згодою безробітного), йому компенсуються фактичні витрати переїзду на нове місце роботи. При необхідності для працевлаштування проходження медичного чи наркологічного огляду, витрати на нього також підлягають відшкодуванню.

Безкоштовним для працівника буде і його навчання, якщо воно здійснюється службою зайнятості за направленням роботодавця. Після навчання роботодавець отримує компенсацію.

Особам старше 45 років, які мають трудовий стаж не менше 15 років, пропонується  отримання ваучеру на вищу освіту. Для отримувача ваучеру навчання безкоштовне, оплата здійснюється за рахунок Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Вартість навчання компенсується в десятикратному розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб та становить зараз 13 780 грн.

Слід зазначити, що всі послуги служби зайнятості – безкоштовні. 

Детальна інформація – на сайті www.dcz.gov.ua/kie, сторінках в facebook, Вконтакте.  "Гаряча" лінія – 044 245-17-17

Дата публікації
Перегляди
1111
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація