Скандальний дельфінарій переїде до столичного зоопарку

Скандальний дельфінарій переїде до столичного зоопарку

У Києві дельфінів утримувати не можна. / Фото: ТСН.ua

Тепер дельфінарій фігурує одразу в двох скандалах.

Керівництво Київського зоопарку підписало договір про перепрофілювання недобудованого павільйону для шимпанзе та горил в приватний океанаріум. Реконструкцію планують завершити за 2 роки.

Інвестори, з якими підписано договір, - ТОВ "Подих природи". Глава наглядової ради ТОВ Андрій Кисловський також є головою ради засновників мережі дельфінаріїв "Немо", яких останнім часом захисники тварин критикують за численні порушення, повідомляє Дзеркало Тижня.

Укладення договору про будівництва океанаріуму із зоопарком фірма домоглася буквально за три дні після того, як Господарський суд Києва постановив знести дельфінарій "Немо" біля метро "Іподром". 20 серпня суд визнав, що дельфінарій був побудований незаконно на самовільно захопленій земельній ділянці.

Також, в березні цього року Окружний адміністративний суд Києва визнав протизаконним рішення Київради про перепрофілювання павільйону для мавп столичного зоопарку в океанаріум.

Як стверджують екологи, в Києві будувати океанаріум не можна, оскільки це не приморське місто і тут немає можливості утримувати дельфінів в умовах, наближених до природних. Від хлорованої води дельфіни сліпнуть, в закритих приміщеннях мало спілкуються між собою і втрачають слух. Якщо на волі китоподібні живуть по 25-30 років, то в таких умовах утримання добре, якщо доживають до 5-ти.

Повʼязані теми:

Наступна публікація