Скандальне сусідство: жителі столичного будинку повстали проти домашніх богослужінь

Скандальне сусідство: жителі столичного будинку повстали проти домашніх богослужінь

Жителі будинку протестують проти сусідства з вірянами

Дві квартири належать ордену францисканців, які правлять служби в оселі.

Жителі багатоповерхівки в одному з районів Києва повстали проти домашніх богослужінь. Дві тамтешні квартири належать ордену францисканців і, за відсутності власного храму, вони правлять служби в оселі. Закон це не забороняє, а от домовласники, адже будинок кооперативний, вимагають вірян підшукати більш підходяще місце для служби, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.   

Орден святого Франциска оселився там ще 15 років тому. Таке сусідство з домашньою церквою, стверджують люди, їм остогидло. Тепер вірян зустрічають на вході та розвертають назад. Міліцію при цьому викликають по черзі обидві сторони конфлікту. 

На дверях багатоповерхівки оголошення: вхід, мовляв, для своїх, живемо в небезпечні часи. Квартира ж, своєю чергою, показують документи святі отці, куплена, приватна власність. До всього є закон України із  встановленим переліком місць, де безперешкодно здійснюються богослужіння. 

Водночас, жителі будинку стверджують, що у них приватний ЖЕК, а рішенням співвласників квартир можуть заборонити. Це роз'яснюють усім вірянам. 

Жителі багатоповерхівки в Києві повстали проти домашніх богослужінь

Жителі багатоповерхівки в Києві повстали проти домашніх богослужінь

Католицький орден розмістився в квартирі через те, що досі не звели власного храму. Ділянка для цього давно є, а от згоди сусідів немає. Під час скандалу з травматичної зброї тоді поранили монашку. Жителі кликали на допомогу всю Оболонь, аби територія біля їхнього дому лишилася вільною від будь-чого. Хоча визнавали, проти самих вірян нічого не мають. Ті, своєю чергою, не мають альтернативи. 

Міліція безсила. У квартирному конфлікті, кажуть правоохоронці, сторони мають домовитися.

Нагадаємо, що раніше Рада звільнила церкви від сплати податку на нерухомість.

Кореспондент ТСН Людмила Бадалян

Повʼязані теми:

Наступна публікація