Син Азарова забудує стадіон "матчу смерті" у Києві - ЗМІ

Син Азарова забудує стадіон "матчу смерті" у Києві - ЗМІ

Суд дозволив сину Азарова забудувати стадіон "матчу смерті"

Місцевий тренер розповів, що представники компанії вже влаштували у дитячих роздягальнях лазні.

Суд дозволив компанії, що належить сину глави уряду Олексію Азарову, забудувати ділянку зі спортивним комплексом "Старт" у Києві.

Відповідне рішення оголосив Вищий адміністративний суд України (ВАСУ), задовольнивши касаційну скаргу ТОВ "Голден Хаус" та скасувавши рішення нижчих інстанцій, повідомляють Коментарі.

У 2010 році Київрада передала ТОВ "Голден Хаус" земельну ділянку для "комплексної реконструкції спортивного комплексу стадіону "Старт", будівництва, експлуатації та обслуговування спортивно-оздоровчого комплексу та багатофункціонального житлово-офісного комплексу з приміщеннями торгово-розважального призначення та паркінгом".

А незабаром на сайті компанії "Група Розвиток" з'явився проект забудови території ділянки. Кінцевим власником компанії-забудовника "Група "Розвиток" є син глави уряду Олексій Азаров, зазначає видання.

Від старого стадіону залишиться тільки колонада при вході, натомість обіцяють збудувати менший стадіончик

Забудова історичного стадіону викликала хвилю громадського обурення. У підсумку прокуратура Києва оскаржила рішення Київради. Окружний адмінсуд Києва визнав передачу спорткомплексу під забудову незаконною, а згодом його рішення підтвердив і Київський апеляційний суд.

Але у липні 2013 року стало відомо, що постановою Вищого адміністративного суду України (ВАСУ) від 28 березня задоволено касаційну скаргу ТОВ "Голден Хаус", рішення нижчих інстанцій скасовані і право власності компанії на ділянку підтверджено.

"Півроку тому приїжджали представники цієї компанії. Сказали, що до 2015 року ніхто нічого робити не буде, а потім в один прекрасний момент заженуть техніку, поставлять огорожу - і все, - розповів про деталі тренер дитячої команди "Старт" Ігор Богатирчук. - Тому що вже розроблений проект - шість свічок у шаховому порядку. Кажуть, що залишиться поле, але це буде майданчик всього двадцять на сорок метрів, а все інше піде під забудову".

Пам'ятний знак загиблим футболістам на території стадіону "Старт" / Фото: Комментарии

За його словами, представники компанії з дитячих роздягалень легендарного стадіону зробили лазні, куди приїздять паритися раз на тиждень.

Згідно з радянською легендою, "матч смерті" був так названий через те, що ряд футболістів, які до війни грали в основному складі київського "Динамо", були показово розстріляні за відмову програти зустріч. Місце проведення легендарного матчу - стадіон "Старт".

Насправді матчів між місцевими командами та збірними німецьких та угорських окупантів було кільканадцять. Футболісти "Динамо" Микола Трусевич, Олексій Клименко та Микола Коротких пізніше були розстріляні гітлерівцями в Сирецькому концтаборі. Невідомо, наскільки це було пов'язано з футболом.

Нагадаємо, у Києві найбільшому кладовищу для тварин загрожує знесення та забудова.
Власники тварин у свою чергу обіцяють ховати трупи просто під вікнами київських урядників, якщо нового цвинтаря не створять.

Повʼязані теми:

Наступна публікація