Силовики спіймали очільників київського банку на розкраданні 100 млн грн

Силовики спіймали очільників київського банку на розкраданні 100 млн грн

Фото: УНІАН

Правоохоронці здійснили обшуки в офісних приміщеннях та за місцями проживання фігурантів справи. 

Співробітники СБУ разом із прокуратурою й поліцією викрили механізм розкрадання власниками й топ-менеджментом одного з київських банків понад 100 мільйонів гривень, виділених Нацбанком на рефінансування.

Про це повідомляє СБУ у Facebook.

Фінансова установа отримала від НБУ 120 мільйонів гривень у 2014 році. "Після цього один із співвласників банку спільно з його керівництвом почали виведення грошей у підконтрольні бізнесмену комерційні структури. Кошти перераховувалися під виглядом внутрішньобанківських операцій та кредитування клієнтів", - йдеться в повідомленні.

Зловмисники здійснювали оборудки з вартістю майна банку, яке перебувало у забезпеченні кредиту рефінансування. Допомагали їм привласнювати державні кошти оцінювачі майна, які працюють під брендом відомої міжнародної компанії. "Загальна сума грошей привласнених фінансистами до введення в банку тимчасової адміністрації становить майже 108 мільйонів гривень", - йдеться в повідомленні.

Під час обшуків в офісних приміщеннях та за місцями проживання фігурантів справи співробітники спецслужби вилучили документацію, яка доводить здійснення фінансових оборудок з кредитом рефінансування.

Наразі на майно, що виступало забезпеченням повернення кредиту рефінансування Нацбанку, накладено арешт. Тривають слідчі дії.

Нагадаємо, що раніше співробітники СБУ спільно з керівництвом філії "Донецька залізниця" викрили механізм розкрадання грошей, який організували посадовці підприємства.

Чиновники середньої ланки Донецької залізниці внесли недостовірні дані до актів виконаних робіт з реконструкції одного з об'єктів філії. 

Таким чином чиновники значно завищили вартість робіт.

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація