Штурм опозицією Київради здивував відсутністю Кличка та брутальністю "Беркута"

Штурм опозицією Київради здивував відсутністю Кличка та брутальністю "Беркута"

Серед видних опозиціонерів під Київрадою "засвітився" лише Яценюк / Фото: УНІАН

Опитані ТСН.ua експерти переконані, що вибори мера Києва відбудуться цього року, а ось Київраді вибори не "світять".

Якщо 11 липня опозиції вдалося отримати маленьку тактичну перемогу (тоді засідання простроченої Київради не відбулося), то цього разу удача і сотні співробітників органів внутрішніх справ були на боці влади. "Більшовики" у кількості 79 осіб провели поіменну реєстрацію і за 10 хвилин ухвалили 5 рішень. Зокрема, звернулися до Верховної Ради про призначення виборів мера.

Не змогли перешкодити ані свободівці, які прийшли аж о 8 ранку, ані окремі відчайдухи серед опозиціонерів. Навіть безпрецедентний штурм вікна не дав ніяких результатів. Тільки ефектну картинку для телеканалів.

"Головне, що засідання пройшло. І Київрада тепер працюватиме легітимно. Згідно з графіком будуть наступні засідання, "- запевнив ТСH.ua регіонал Михайло Чечетов.

"Те що вони обклалися Беркутом - це не перемога. Це демонстрація сили", - заперечує представниця "Батьківщини" Олександра Кужель.

Депутатська доторканність

Мабуть, найпоказовіший момент вчорашнього штурму - це поведінка "Беркута". Ще два роки тому порушення статусу народного депутата вважалося кричущим випадком, чимось надзвичайним. Тепер же спецназівці просто б'ють народних депутатів по обличчю і ниркам без тіні сумніву і докорів сумління. Так само як і громадських активістів, не роблячи ніяких відмінностей - є у людини мандат, чи ні.

"Ударівцю Роману Чернегу розірвали сорочку, на руках - гематоми і синці. Його просто тягнули, щоб викинути з Київради", - розповідає Ірина Геращенко.

Але мабуть, найбільше постраждав представник "Батьківщини" Степан Кубів. Йому переламали ребра, забили печінку і травмували хребет. Кажуть, що всередині самого приміщення Київради було багато крові.

"Міліцією керував регіонал Лук'янов, там ще кілька регіоналів було. Вони заблокувати двері і оточили нас", - розповів ТСН.ua весь червоний і змоклий від бійки свободівець Андрій Іллєнко.

"Ймовірно, тепер треба вводити додаткові критерії для висуванців у народні депутати. Напевно, чорний пояс з карате, служба у військах спецназу і т.д.", - сумно пожартував політолог Ігор Жданов.

Знову без Кличка

Ще один симптоматичний момент - в черговий раз не було Віталія Кличка. Він традиційно був відсутній. Це при тому, що Київ прийнято вважати його електоральною базою, а киян - його головною опорою. Втім, не було і інших кандидатів у мери - Миколи Катеринчука та Петра Порошенка. Був один тільки Яценюк.

Багато хто задався  питанням: чи не зібрався Арсеній Петрович у мери? Експерти вважають такий поворот подій малоймовірним. Зате точно впевнені, що вибори мера таки відбудуться цього року. Хоча б тому, що це одна з 11 вимог "списку Фюле". А ось Київрада так і працюватиме до 2015.

"Якщо проводити аналогію з блокадним Ленінградом, то це буде блокадна Київрада, - розмірковує в розмові з ТСН.ua політтехнолог Тарас Березовець. - Вони спробують продовжити її життя штучно. Це як людина, яка знаходиться на штучній вентиляції легенів. Вона ніби живе, але формально себе не усвідомлює".

"Виборів до Київради очікувати не доводиться, - вторить йому Ігор Жданов. - Будуть тільки вибори мера. І це, звичайно ж, серйозно обмежує простір політичного маневру. Тому що будь-який кандидат буде думати: ось він прийде, у нього ані більшості немає, ані повноважень. Тому що повноваження у глави адміністрації. Завтра йому організують імпічмент - проголосують 2/3, і все. До побачення, збирай валізу. Як, наприклад, було з Одаричем в Черкасах".

Тим часом, поки у опозиції проглядається тільки один єдиний кандидат у мери, якого ніхто не висував, - це Микола Катеринчук. Що стосується Петра Порошенка, то його кандидатуру нібито категорично відкинула Юлія Тимошенко.

Олена ЯХНО

При штурмі Київради постраждали два міліціонера і вікно - міліція

При штурмі Київради постраждали два міліціонера і вікно - міліція

Повʼязані теми:

Наступна публікація