Серпанок у Києві. Фахівці пояснили, чому над столицею утворилась "повітряна ковдра"

Серпанок у Києві. Фахівці пояснили, чому над столицею утворилась "повітряна ковдра"

Фото: Фото: Александр Дубинский

Згідно з замірами Держпродспоживслужби, утворений шар смогу є безпечним для людей.

Сьогодні, 25 липня, над Києвом з'явився серпанок, який налякав місцевих мешканців.

Як заявив керівник ГУ Держпродспоживслужби у столиці Олег Рубан, явище є природним, пише УНІАН.

Фото: Facebook/Hanna Hrabarska

"Нині – це винятково природнє явище – температурна інверсія. Це коли нижні шари атмосфери не циркулюють із верхніми. Це буває, коли температура вночі і вдень однакова", - пояснив він, додавши, що в народі явище ще називають "повітряною ковдрою".

За даними Рубана, у результаті цього явища утворився незначний шар смогу, але він не становить загрози здоров'ю людей.

"Ми зробили заміри, серпанок наразі не є шкідливим, тому що природня інверсія - це пара, яка випаровується з ґрунту за цієї температури. Але якщо буде так продовжуватись, то дійсно вона може стати шкідливою. Смог сформувався майже за добу за такого атмосферного повітря. Якщо не буде змін, то будемо надавати рекомендації через Управління надзвичайних ситуацій в Києві для покращення ситуації", - додав він.

Водночас Рубан порадив людям із хронічними захворюваннями легень, бронхіальною астмою, а також дітям за можливості не перебувати в місцях із максимальним скупченням автотранспорту.

Окремо очільник київської Держпродспоживслужби запевнив, що надав столичній владі рекомендації щодо подовження термінів заборони на в'їзд великовантажного транспорту до Києва з метою запобігання забруднення повітря.

Нагадаємо, раніше Владивосток накрило смогом від сильних лісових пожеж на Далекому Сході. За одну добу в регіоні згоріло понад 15 тисяч гектарів лісу.

Повʼязані теми:

Наступна публікація