Росіяни можуть залишити Київ без метро через скажені борги

Росіяни можуть залишити Київ без метро через скажені борги

Фото: УНІАН

Метрополітен винен майже два мільярди гривень за придбані в 2009 р. вагони.

Російська компанія-кредитор може зупинити українську підземку. Борг за придбані ще сім років тому для київського метрополітену вагони нині сягнув захмарної суми в майже два мільярди гривень, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

У 2009 році купили сто вітчизняних і російських вагонів. Розплатитися за них одразу не могли. Борг у майже півмільярда гривень обріс штрафними санкціями та примножився через падіння курсу гривні до долара. В підсумку сума стала катастрофічною.

"Позов до нас – мільярд і дев'ятсот мільйонів. Колишні керівники метрополітену заключили невигідну додаткову угоду з "Укррослізингом", яка зробила борг у два з половиною рази більше", - пояснив представник КМДА Ілля Сагайдак.

"Вважаємо, що є можливість по основній сумі боргу йти домовлятися на реструктуризацію. Бо місто вже заплатило 800 мільйонів", - додав він.

Російська компанія-кредитор може зупинити українську підземку

Російська компанія-кредитор може зупинити українську підземку

Цей борг уже визнав Господарський суд Києва. Там метрополітену заборонили використовувати неоплачені вагони. Та поки в розгляді буде апеляція, вони досі їздять по рейках.

"Якщо зараз місто вилучить сто вагонів – це буде транспортний колапс. Нам треба збільшувати інтервали, стримувати людей на станціях. У нас сто відсотків загруженість вагонів, ми не можемо зараз взяти і забрати ті вагони", - пояснює Сагайдак.

Компанія-позивач наразі від коментарів відмовляється, Але обіцяє їх надати ближчим часом.

У самому київському метрополітені про жодний колапс говорити не хочуть. Кажуть, що мають більше як 800 вагонів і навіть якщо уявити, що сотню таки заберуть, їх буде чим замінити.

Тим часом у Києві днями запустили перший розмальований потяг метро. Він курсує на Святошинсько-Броварській (червоній) гілці.

Кореспондент ТСН Людмила Бадалян

Повʼязані теми:

Наступна публікація