Роковини трагедії: як просунулося слідство про вбивство поліцейським пасажира BMW

Роковини трагедії: як просунулося слідство про вбивство поліцейським пасажира BMW

Юристи родини загиблого не очікують швидкого вироку в цій справі.

Рік тому історія про погоню через увесь Київ, десятки пострілів по BMW і смерть її 17-річного пасажира розділила суспільство навпіл. Одні виступили на захист молодиків у іномарці, інші підтримали дії патрульних, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Сьогодні ми приїхали – і прийшов чорний кіт, взагалі абсолютно випадково. Ми привезли йому чіпси, він любив чіпси – кіт навіть чіпси там їв. Ну, душа приходила сьогодні", - розповіла мати загиблого Людмила Медвєдєва. Вона вже рік чекає на суд над поліцейським Сергієм Олійником, який стріляв у авто з її сином. "Він після цього давав інтерв'ю і сказав, що все одно б так поступив. Він навіть не підійшов. Адвокати з його сторони попросили пробачення", - каже вона. "Він – убивця. Дві кулі в дитині. З машини решето було зроблено. Не так, що намагалися зупинити – це були розстріли", - додає брат загиблого Леонід Медвєдєв.

Річниця поліцейської погоні по Києву за BMW: як зараз просувається слідство по вбивству юнака

Річниця поліцейської погоні по Києву за BMW: як зараз просувається слідство по вбивству юнака

Адвокат родини називає загибель хлопця провиною системи, що випустила патрулювати вулиці недостатньо навчених копів. "Мета – змінити систему, щоби в подальшому такі випадки не відбувалися", - твердить юрист Вадим Васильєв. Натомість у МВС твердять, що після трагедії вже зробили висновки та внесли корективи в навчальну програму поліцейських. "Зокрема, у вогнепальній частині. Зрозуміло, що цьому приділялась і приділяється ще більша увага", - запевнив речник міністерства Артем Шевченко. Разом із тим, правоохоронці продовжують вважати звинувачення несправедливими. "Ми вважаємо несправедливим звинувачення за статтею про навмисне вбивство. У нього не було умислу. Можу спрогнозувати, якщо суд винесе пожиттєво – то це суттєво і негативним чином може вплинути на особовий склад патрульної поліції", - запевнив спікер МВС.

25-річному поліцейському інкримінують три статті: замах на вбивство, навмисне вбивство і перевищення службових обов'язків. Йому загрожує довічне ув'язнення. Днями Апеляційний суд має вирішити, який саме суд розглядатиме обвинувальний акт, бо правопорушення зачепило декілька районів. "Це рішення буде вже остаточним. І в подальшому не призведе до оскарження з цих підстав", - заявив прокурор Олександр Жила. Водій BMW, через якого й сталася трагічна погоня, проходить у справі, як потерпілий, але паралельно відкрита й інша справа – за спротив правоохоронним органам. Поліцейський Олійник зараз на волі під особистим зобов'язанням і кожні два місяці йому подовжують відсторонення од виконання службових обов'язків. "Він розумів, що він повинен пошкодити автомобіль. От він здійснював постріли, для того щоби пошкодити автомобіль. Вийшло те, що вийшло", - твердить адвокат поліцейського Ростислав Пукало.

У прокуратурі доповідають, що провели велику кількість балістичних експертиз, висновками яких поділяться під час суду. Тим часом адвокат родини загиблого хлопця каже, що захист полісмена має юридичну можливість затягувати провадження, та прогнозує, що вирок по цій справі суспільство почує не раніше, ніж за декілька років.

Кореспондент ТСН Валерія Ковалінська

Повʼязані теми:

Наступна публікація