Патрульні вперше вийшли на вулиці в цей день у 2015 році.
Нова українська поліція з'явилась на вулицях Києва рівно рік тому. За рік існування поліція запрацювала у 32 містах України, час приїзду порівняно із міліцією скоротився з 30 до 5 хвилин, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.
Столичні копи Тетяна та Мемет приймають виклик про бійку у дворі одного з житлових будинків. Непритомний чоловік лежить на землі, оточений друзями напідпитку. Поліцейські викликають швидку і знаходять винуватця бійки. Такі виклики – ледь не кожен другий. Зазвичай, п'яні хулігани не проти повчити і молодих копів. "Так, провокують, але ми вже звикли до цього. Ми вже настільки стали стресостійкі, що не звертаємо на це уваги", - зізнається інспектор патрульної поліції Тетяна Матяш.
Це зараз 22-річний магістр з юридичною освітою може годинами розповідати про жахи столичних підворіть. Спершу дівчину такі історії лякали. "Один чоловік досить сильно поранив іншого чоловіка. Там колоті рани живота, відповідно, кров і все таке. Там рани такі глибокі, які ось дійсно стали для мене випробуванням", - пригадує вона.
Тетяна та дві тисячі поліцейських рік тому вперше вийшли на патрулювання Києва. Наче зійшовши з екранів американських бойовиків, вони спровокували хвилю "Селфі з копом". Вони вітаються із перехожими, переводять літніх людей через дорогу, рятують тварин, розповідають про свою роботу у соцмережах. Приголомшливі відео небаченої людяності накривають інтернет. Молоді та чемні не бояться гальмувати "віп-автівки".
Та перевірку владою пройшли не всі. За рік понад 100 поліцейських звільнились, не витримавши навантажень. Деяких довелося звільняти. Приміром, один з командирів роти під час оформлення ДТП забрав із салону торбу з грошима. 17 тисяч вкрадених доларів поділив між підлеглими.
Найрезонанснішою історією стала погоня поліцейських за підлітками на БМВ. Парубки напідпитку не реагували на попередження, патрульні відкрили вогонь. Від завданих поранень загинув 17-річний пасажир. Поліцейський, що стріляв, під домашнім арештом. Розслідування триває.
"Люди критикують. Кажуть, було очарування, а потім стало розчарування. Помилок багато і так далі. Так, це правда. Але найголовніше – в нас є те, чого не можуть відняти. Це честь. Це гідність", - каже голова Національної поліції України Хатія Деканоідзе.
Нині на службі 12,5 тисяч патрульних поліцейських. Скоро в Україні обіцяють поліцейських-спецпризначенців та дорожніх копів на всіх магістралях країни.
Кореспондент ТСН Ігор Бондаренко