Рік патрульної поліції: змужнілі інспектори та оцінка від Деканоідзе

Рік патрульної поліції: змужнілі інспектори та оцінка від Деканоідзе

Фото: УНІАН

Патрульні вперше вийшли на вулиці в цей день у 2015 році.

Нова українська поліція з'явилась на вулицях Києва рівно рік тому. За рік існування поліція запрацювала у 32 містах України, час приїзду порівняно із міліцією скоротився з 30 до 5 хвилин, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Столичні копи Тетяна та Мемет приймають виклик про бійку у дворі одного з житлових будинків. Непритомний чоловік лежить на землі, оточений друзями напідпитку. Поліцейські викликають швидку і знаходять винуватця бійки. Такі виклики – ледь не кожен другий. Зазвичай, п'яні хулігани не проти повчити і молодих копів. "Так, провокують, але ми вже звикли до цього. Ми вже настільки стали стресостійкі, що не звертаємо на це уваги", - зізнається інспектор патрульної поліції Тетяна Матяш.

Це зараз 22-річний магістр з юридичною освітою може годинами розповідати про жахи столичних підворіть. Спершу дівчину такі історії лякали. "Один чоловік досить сильно поранив іншого чоловіка. Там колоті рани живота, відповідно, кров і все таке. Там рани такі глибокі, які ось дійсно стали для мене випробуванням", - пригадує вона.

Тетяна та дві тисячі поліцейських рік тому вперше вийшли на патрулювання Києва. Наче зійшовши з екранів американських бойовиків, вони спровокували хвилю "Селфі з копом". Вони вітаються із перехожими, переводять літніх людей через дорогу, рятують тварин, розповідають про свою роботу у соцмережах. Приголомшливі відео небаченої людяності накривають інтернет. Молоді та чемні не бояться гальмувати "віп-автівки".

Патрульна поліція відзначає річницю своєї роботи

Патрульна поліція відзначає річницю своєї роботи

Та перевірку владою пройшли не всі. За рік понад 100 поліцейських звільнились, не витримавши навантажень. Деяких довелося звільняти. Приміром, один з командирів роти під час оформлення ДТП забрав із салону торбу з грошима. 17 тисяч вкрадених доларів поділив між підлеглими.

Найрезонанснішою історією стала погоня поліцейських за підлітками на БМВ. Парубки напідпитку не реагували на попередження, патрульні відкрили вогонь. Від завданих поранень загинув 17-річний пасажир. Поліцейський, що стріляв, під домашнім арештом. Розслідування триває.

"Люди критикують. Кажуть, було очарування, а потім стало розчарування. Помилок багато і так далі. Так, це правда. Але найголовніше – в нас є те, чого не можуть відняти. Це честь. Це гідність", - каже голова Національної поліції України Хатія Деканоідзе.

Нині на службі 12,5 тисяч патрульних поліцейських. Скоро в Україні обіцяють поліцейських-спецпризначенців та дорожніх копів на всіх магістралях країни.

Кореспондент ТСН Ігор Бондаренко

рік поліції

Повʼязані теми:

Наступна публікація