Рекордні дощі можуть понівечити столичні будинки, а близькі заморозки – розбити дороги

Рекордні дощі можуть понівечити столичні будинки, а близькі заморозки – розбити дороги

Рекордні дощі загрожують будинкам та дорогам / Фото: ТСН.ua

Рекордні дощі в Україні можуть показати всі хиби безвідповідального будівництва.

Рекордні дощі в Києві можуть вилитися в значні проблеми. Через безвідповідальне будівництво житлові будинки вже починають текти. А при теперішній кількості опадів раптові заморозки просто зруйнують тоненький столичний асфальт.

"Звичайно, кліматичні умови, опади при зведенні будинків враховувалися. Але, по-перше, Київ стоїть на рухливих ґрунтах і вони дуже чутливі до опадів. Крім того, зараз з'явилися замовники, які намагаються заощадити на будівництві, нехтуючи системою дренажу, обстеженням майданчиків, на яких проектується фундамент", - розповів архітектор Георгій Духовичний.

Експерти переконують, Київ – не Лондон, він не пристосований до таких опадів, пишуть Вести.

У мерії запевняють, що Київ встоїть. Будинки не заваляться, а дахи не прорве.

"Звичайно, проблеми є, особливо в старих будинках, можуть текти дахи. Але ми оперативно будемо реагувати і латати діри. У панельних будинках слабке місце - шви. Для цього ми два рази на рік - навесні та восени - перевіряємо фасади та вживаємо заходів", - заспокоює директор департаменту ЖКГ мерії Дмитро Новицький.

Велика загроза – столичні дороги. Якщо раптово вдарять заморозки – дороги просто розваляться.

Нагадаємо, що через аномальну осінь Київ побив 90-річний рекорд з кількості опадів. У Києві вже випало стільки опадів, скільки мало випасти за 4 місяці.

Повʼязані теми:

Наступна публікація