Радник Кличка розповів, як будував житловий комплекс, що спотворив Київ

Радник Кличка розповів, як будував житловий комплекс, що спотворив Київ

Останній проект Ніконова - спорудження для Фірташа ТРЦ "Республіка" / Фото: Українська правда

Забудовник не переймався тим, що будівлю було зведено на місці знесеного дитсадка.

Керівник групи радників мера Києва Віталія Кличка Ігор Ніконов розповів про своє ставлення до скандального комплексу "Diamond Hill", збудованого його компанією К.А.Н біля площі Слави у центрі столиці.

Ніконов, відомий київський забудовник і бізнес-партнер Льовочкіна та Фірташа, в своєму інтерв'ю Українській правді заявив, що не вважає ЖК "Diamond Hill" таким, що спотворює київський ландшафт.

Про це він заявив, відповідаючи на питання, чи немає у нього моральних мук через те, що через цим будинком було зруйновано краєвид Києва з усього лівого берега.

"Бачите, у вас така думка, а у багатьох людей - абсолютно інша. Якби я зараз це робив, то будинок був би трошки інший. І взагалі, дивлячись з чим порівнювати? З будинком на Грушевського, 9-а?", - заявив він, додавши, що можна назвати багато висотних будівель у світі, які вважаються еталонами в архітектурі.

"Всі свої наступні проекти я намагався вже робити інакше. Я глибоко переконаний сам, що не висота будівлі визначає її доцільність і красу, а зовнішній вигляд, композиція, форма, блакитні лінії. Адже величезна кількість висотних будівель визнані у світі найкрасивішими", - зауважив Ніконов.

Diamond Hill у центрі Києва було збудовано на місці знесеного дитсадка / Фото: Українська правда

Примітно, що на прохання пояснити моральну сторону будівництва житлового комплексу на місці знесеного дитячого садка, Ніконов заявив: "Я ж не власник цього майданчика. Мене прийшли і попросили як девелопера: "Слухай, треба побудувати". Ось і все".

Ніконов також повідомив, що замовником був Вагіф Алієв, одразу уточнивши, що "не він, а компанія "Мандарин-Плаза".

Відповідаючи на питання журналіста, чи не можна б його якось переконати, що це руйнує зовнішній вигляд Києва, Ніконов відповів, що не вважає архітектурні смаки журналіста догмою в останній інстанції.

Зазначимо, що серед проектів групи компаній "К.А.Н. Девелопмент", президентом якої є Ігор Ніконов, окрім Diamond Hill, є низка інших відомих проектів: "Паркове містечко", ТРЦ Ocean Plaza, "Комфорт Таун", Arena City, офісний центр "Парус" та інші.

Також Ніконова вважають бізнес-партнером родини Черновецького і Дмитра Фірташа.

Останній його проект - це спорудження для Дмитра Фірташа на Кільцевій дорозі найбільшого у Східній Європі торгово-розважального центру "Республіка".

Нагадаємо, що раніше Ніконов заявив про намір перемогти корупцію. Меру необхідно в найкоротші терміни досконально вивчити проблематику міста.

Повʼязані теми:

Наступна публікація