Прокуратура запевняє, що мала дозвіл на примусовий відбір ДНК у підозрюваних у вбивстві Бузини

Прокуратура запевняє, що мала дозвіл на примусовий відбір ДНК у підозрюваних у вбивстві Бузини

Фото: Ольга Худецька

Дозвіл дав Печерський суд Києва.

Прокуратура міста Києва заявляє, що мала дозвіл на примусовий відбір зразків ДНК у підозрюваних у вбивстві журналіста Олеся Бузини Андрія Медьведька та Дениса Поліщука.

У повідомленні прес-служби прокуратури йдеться, що дозвіл на відбір дав Печерський районний суд Києва після того, як підозрювані відмовилися від добровільного надання зразків і неодноразово не з'являлися до слідчого.

Також у прокуратурі заперечують твердження сторони захисту Медьведька і Поліщука про те, що біологічні зразки у них було відібрано з метою встановлення материнства. У повідомленні йдеться про те, що зразки ДНК були відібрані для того, щоб порівняти їх із зразками, які були вилучені на місці вбивства Бузини.

Окрім того, прокуратура запевняє, що не має намірів відбирати біологічні зразки у матерів підозрюваних та не планують проведення таких заходів у подальшому.

Активісти стверджують, що силовики побили підозрюваних у справі Бузини, намагаючись взяти ДНК аналізи

Активісти стверджують, що силовики побили підозрюваних у справі Бузини, намагаючись взяти ДНК аналізи

Нагадаємо, 12 липня народний депутат від "Батьківщини" Ігор Луценко оприлюднив інфомацію, що підозрюваних у справі вбивства Олеся Бузини - Андрія Медведька та Дениса Поліщука - побили у приміщенні прокуратури, до якої фігуранти прибули, щоб свідчити про побиття при затриманні. Відповідно до його допису у Faceboоk, до приміщення прибули представники КОРДу, які допомогли примусово зробити відбір ДНК у Медведька та Поліщука.

Як відомо, Олесь Бузина був убитий 16 квітня 2015 року в Києві у дворі свого багатоквартирного будинку. 18 червня міліція затримала двох підозрюваних у вбивстві — активіста націоналістичної організації, колишнього бійця батальйону МВС "Київ-2" і "Гарпун" Андрія Медведька і борця з незаконним будівництвом Дениса Поліщука.

Справа одразу викликала резонанс: на захист підозрюваних стали представники громадськості, ультрас українських клубів та низка народних депутатів, також до них приєдналися музичні виконавці та письменники й поети, серед них, зокрема, група "Тінь Сонця", Андрій Середа, Артем Полежака та інші. Вони влаштовували акції та протестні марші у містах України з вимогою звільнити хлопців.

Зрештою, цьогоріч суд пом'якшив запобіжний захід для Медведька та Поліщука з утримання під вартою до домашнього арешту. Згодом у травні з Медвеька суд постановив зняти електронний браслет.

Повʼязані теми:

Наступна публікація