Про можливий прорив дамби в Бортничах раніше попереджали фахівці

Про можливий прорив дамби в Бортничах раніше попереджали фахівці

Під Києвом прорвало Бортницьку дамбу з нечистотами / Фото: kp.ua

Експерти виявили близько 18 проривів дамб.

10 квітня в Бортничах прорвало дамбу, яка знаходиться між  полями станції і Дніпром. Першими тривогу підняли співробітники станції, пише "Комсомольска правда" в Украине".

Читайте спецтему: Брудна вода: під Києвом на Бортницькій станції аерації сталася НП

Керівництво Бортницької станції розповіло, що проби води нормальні. Оскільки випливає не осад, а верхній шар, який розбавлений талими водами.

19 лютого на засіданні постійної комісії Київради з питань екологічної політики директор Бортницької станції аерації Володимир Бражник попереджав про прориви земляних дамб на мулових полях станції.

Він розповів, що фахівці виявили близько 18 проривів дамб, які тягнуть за собою неукріплену раніше землю захисної споруди.

"Як тільки почнеться інтенсивне танення снігу, будуть утворюватися численні струмочки, які потягнуть грунт з дамб. Якщо розмив дамби досягне чотирьох-п'яти метрів, буде суцільний потік заввишки у два метри, який знесе все", - заявив він.

За словами Бражника, з 2007 року проводиться реконструкція мулових полів загальною вартістю 241,6 млн грн, яка буде завершена в 2015 році. Зараз вона профінансована майже на 133 млн грн. На засіданні комісії директор просив терміново виділити близько 6 млн грн, щоб засипати наявні промиви, поки тримається мороз.

Також розробляється проект реконструкції станції, яка, за попередніми оцінками, обійдеться в 0,5 млрд євро. Таких грошей немає ні в місті, ні у держави, тому "Київводоканал" починав переговори зі Світовим банком і урядом Японії.

Нагадаємо, дамбу станції аерації в Бортничах прорвало близько дев'ятої години вечора. Співробітники Держслужби НС прибули на місце пориву через півгодини.

Повʼязані теми:

Наступна публікація