Правозахисники переконують, що "Беркут" порушує інструкції при використанні гранат та газу

Правозахисники переконують, що "Беркут" порушує інструкції при використанні гранат та газу

"Беркут" воює проти всіх на Грушевського

Характер поранень і кількість постраждалих у сутичках свідчить не на користь "Беркута".

Події на вулиці Грушевського показали, що спецпризначенці не готові забезпечити порядок згідно з посадовими інструкціями. Такий висновок оприлюднила Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів. Дослідники наголошують: закон чітко визначає, як локалізувати конфлікт і зберегти при цьому життя та здоров'я максимальній кількості громадян, - йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Розділяй і рятуй - це головні завдання правоохоронців під час заворушень. За законом, спецпризначенці мають нейтралізовувати лише агресорів. На Грушевського "Беркут", не розбираючись, воював проти всіх. Це головна претензія правозахисників. Дісталося в епіцентрі й журналістам, і навіть медикам.

Прицільні постріли - це ще одне порушення, - йдеться у доповіді Асоціації, що моніторить дотримання прав людини органами. Спецпризначенці стріляють в усі частини тіла, на лінії фронту є десятки людей з травмами обличчя, кілька поранених втратили очі.

За інструкцією, застосовувати світлошумові гранати можна не ближче, як за два метри від людини. Відео підтверджує, що "Беркут" кидає гранати наосліп у натовп.

Правила застосування сльозогінного газу простим смертним невідомі, бо документ - лише для службового користування. З неофіціних джерел відомо, що інструкція для "Терену-6" та сама, що і для гранати, - не ближче, ніж 2 метри від людини. Крім того, розпилювати газ там, де він ще не встиг вивітритися, заборонено.

Інструкція забороняла включати водомети за мінусової температури. Але їх застосовували, за версією міліції, для гасіння підпалених автобусів. Позавчора заборону було знято. Мороз водомету тепер не завада.

Правозахисники наголошують, що перелік спецзасобів Беркута - регламентований і вичерпний. Коктейлів Молотова в ньому точно не має. А на фото в руках спецпризначенців він є.

Події на Грушевського засвідчили, що спецпризначенці не готові забезпечити порядок

Події на Грушевського засвідчили, що спецпризначенці не готові забезпечити порядок
 

Колишній головний міліціонер Чернігівщини публічно засудив своїх колег за недотримання інструкцій.

Від початку заворушень на Грушевського жодної кримінальної справи проти спецпризначенців не порушено.

Нагадаємо, що міліція повідомляє, що мітингувальники гинуть не від міліційних припасів

Кореспондент ТСН Ольга Кашпор.

Повʼязані теми:

Наступна публікація