Пожежу у "Жовтні" пов'язують з проведенням фестивалю ЛГБТ-кіно

Пожежу у "Жовтні" пов'язують з проведенням фестивалю ЛГБТ-кіно

За три години майже столітня будівля вигоріла вщент

Кличко не виключає версії підпалу кінотеатру .

Вчора ввечері у Києві сталася пожежа у одному з найстаріших та найвідоміших  кінотеатрів "Жовтень". Днями тут проходив фестиваль фільмів, які були присвячені проблемам нетрадиційної орієнтації. Очевидці кажуть, загорілося одразу в кількох місцях та переконують - це був підпал.

Як йдеться в сюжеті ТСН.Ранок, все сталося під час вечірнього сеансу. Кирило прийшов на фільм "Літні ночі". Кіно тільки-но розпочалося, як на гальорці щось зашипіло.

"Було явне шипіння, білий дим – не просто вогонь. Він за декілька секунд перетворився у величезне полум'я", - каже хлопець.

Хлопці кажуть, що вогнегасника в залі не знайшлося, тоді самі глядачі зорієнтувалися, викликали пожежників, обійшли будівлю та вивели на вулицю людей. Свідки розповідають, що довго чекали пожежників.

Вночі у столиці палав найстарший кінотеатр «Жовтень»

Вночі у столиці палав найстарший кінотеатр «Жовтень»

"Машина з краном приїхала через 45 хвилин. Це дуже ненормальна ситуація", - розповідають свідки.

За три години майже столітня будівля вигоріла вщент. 

Директор "Жовтня" Людмила Горделадзе ледь стримує сльози. Каже, пожежа почалася під час показу у рамках фестивалю, присвяченого нетрадиційній орієнтації. Із рейдерськими атаками, які тривають вже кілька років, підпал не пов'язаний, переконує Горделадзе.

"Це не пов'язано з цими скандалами щодо нашого кінотеатру. Це тільки по фільмам – ЛГБТ-кіно. Щоб не показували такі стрічки", - переконує директор.

Будівля була застрахована, це полегшить завдання столичної влади.

Міліція вже вилучила записи камер спостереження, що встановлені в усіх залах. У соцмережах тим часом – створили об'єднання "врятуй Жовтень". Активісти планують  вдягнутися в жовте та провести пікет на захист кінотеатру.

В свою чергу, мер Києва Віталій Кличко не виключає версії підпалу кінотеатру

"Не виключено підпал приміщення, навколо якого протягом останніх років тривали суперечки та судові позови. Ми не дозволимо відібрати "Жовтень", який став символом інтелектуального кіно, у столичних глядачів", - прокоментував мер Києва подію.

Раніше повідомлялося, що очевидці пожежі в кінотеатрі "Жовтень" переконані в підпалі та мають дві версії щодо винуватців.

Повʼязані теми:

Наступна публікація