Пожежа у гуртожитку Драгоманова: студенти у паніці кидалися стрибати з 11-го поверху

Пожежа у гуртожитку Драгоманова: студенти у паніці кидалися стрибати з 11-го поверху

Пожежники знімали студентів з вікон

Гуртожиток можуть зачинити через несправну пожежну сигналізацію.

Пожежа у студентському гуртожитку Педагогічного університету імені Драгоманова в Києві сталася через закорочення дротів в електрощитовій, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Густий дим та продукти горіння поширилися на всі поверхи будівлі. Якби пожежа сталася вночі, то без жертв не минулося б.

Пожежа сталася у понеділок, 18 листопада. Зараз у будівлі гуртожитку кругом розбиті шибки. На нижніх поверхах, щоб уникнути мародерства, дірки закрили дошками. Навколо досі розкидані рушники, якими молодь закривала обличчя під час пожежі, аби не задихнутися дорогою вниз.

"Деякі втрачали від стресу свідомість, деякі - бо надихалися газом... Двері вибивали, вікна вибивали, там паніка була, люди з 11 поверху хотіли стрибати", - розповів очевидець.

Четвертокурсниці пригадали, що чадному диму передувало вимкнення світла. На це ніхто не зважив, бо таке періодично траплялося.

Четверо київських студентів отруїлись чадним газом у гуртожитку

Четверо київських студентів отруїлись чадним газом у гуртожитку

Пожежники приїхали за десять хвилин після виклику. Загасивши щитову, вони взялися за евакуацію. Драбинами з поверхів зняли півсотні студентів. Зачинені двері кімнат рятувальники вибивали, щоб пересвідчитися, що там порожньо.

Чотирьох шпиталізовано в стабільно тяжкому стані. З них двоє - 17-річні українки. Ще двоє госпіталізованих - громадяни Туреччини, при чому один їх них звернувся по медичну допомогу вранці у вівторок.

Не на камеру студенти кажуть, що пожежна сигналізація не спрацювала. Принаймні її сигналу мешканці гуртожитку не чули. Мало того - пожежний вихід був заблокований, двері довелося вибивати хлопцям.

Саме зачинений пожежний вихід, на думку студентів, і спровокував паніку.

Рятувальники підтверджують: ні сигналізація, ані щитова не були обладнані згідно з вимогами. Інакше пожежу помітили б одразу.

"Припис є, але не можна закрити такий гуртожиток, бо це буде великий резонанс. Хоча б не завадило би закрити, щоб зробили до норми. Це не дешево, але це життя людей", - зауважив заступник керівника ДержНС Києва Валерій Борис.

До понеділка гуртожиток зачинений. Студентам рекомендують поїхати до батьків. Адміністрація вишу пожежу не коментує. Чому сталося закорочення дротів розслідує міліція.

Раніше повідомлялося, що у Києві в Аграрному університеті спалахнула масштабна пожежа. Тоді вигоріли два поверхи головного корпусу. Правоохоронці підозрюють підпал.

Кореспондент ТСН Валентина Доброта

Повʼязані теми:

Наступна публікація