Посадовці "Київавтодору" привласнили сотні мільйонів гривень держбюджету – СБУ

У СБУ наголосили, що лише протягом 2016 року зловмисники вивели на рахунки фіктивних структур та привласнили майже триста мільйонів гривень.

Співробітники Служби безпеки України спільно з Генеральною прокуратурою України викрили посадовців комунальної корпорації "Київавтодор" на розкраданні сотень мільйонів гривень.

Про це повідомили у прес-центрі СБУ.

Зазначається, що чиновники привласнювали кошти державного та міського бюджетів, виділених на будівництво, експлуатацію, утримання, капітальний і поточний ремонти автошляхів столиці, реконструкцію транспортних вузлів, ремонт міжквартальних проїздів та прибудинкових територій.

"Оперативники спецслужби задокументували, що керівники "Київавтодору" за змовою з комерсантами під час тендерів закуповували матеріали та роботи за значно завищеною ціною. Потім гроші перераховували на фіктивні фірми, переводили у готівку та привласнювались організаторами оборудки", – йдеться у повідомленні.

У СБУ наголосили, що лише протягом 2016 року зловмисники вивели на рахунки фіктивних структур та привласнили майже триста мільйонів гривень.

Під час низки обшуків в офісах "Київавтодору", на підприємствах-підрядниках, фіктивних структурах та місцях проживання фігурантів справи, співробітники СБ України вилучили документацію, яка підтверджують здійснення протиправних фінансово-господарських операцій, чорнові записи, комп'ютерну техніку, на якій виготовлялись фіктивні фінансово-господарські документи, печатки комерційних структур, задіяних у проведенні оборудок, та майже чотири мільйони необлікованих гривень.

У зв'язку з цим відкрито кримінальне провадження за ст. 191 Кримінального кодексу України. Наразі тривають невідкладні оперативно-слідчі дії.

Нагадаємо, раніше аудитори перевірили "Київавтодор" і виявили завищення вартості ремонту доріг на 11 мільйонів. До актів виконаних робіт було внесено недостовірні дані.

Повʼязані теми:

Наступна публікація