Порожня розкіш: у Конча-Заспі масово продаються покинуті палаци багатіїв

Порожня розкіш: у Конча-Заспі масово продаються покинуті палаци багатіїв

Фото: УНІАН

Ціни стартують від одного мільйона доларів.

Царські маєтки, які недобудували в елітній Конча-Заспі під Києвом, продають від мільйона доларів, але їх ніхто не купує. Палаци вже розвалюються, але знижувати їх вартість мільйонери так просто не бажають, хіба що коли в них виникають проблеми, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Земля тут воістину золота – сотка від 10 тисяч доларів. За кам'яними і залізними парканами живуть можновладці – колишні й теперішні. Серед цієї розкоші є кілька десятків маєтків, кинутих на розтерзання часу. Вони стоять ціле десятиліття, їх ніхто не охороняє. Власники морально не готові знижувати ціну, бо вклали в будівництво більше мільйона доларів і хочуть хоча б повернути свої гроші.

В один із таких "мертвих палаців" вдається потрапити журналістам. Картина моторошна: час до часу літають птахи, гуляє вітер, бетонні плити від того, що тут давно ніхто не живее, вкрилися мохом. На таких маєтках немає ніяких ознак, хто їхній власник. По сусідству – ще одна недобудова. У дворі зустрічаємо чоловіка. Він каже, що мешкає поруч і радіє кинутим маєткам. Мовляв, це чи не єдине місце, звідки під'їжджає до Дніпра скупатися. "Мабуть, років десять. Приїхав перший раз у цьому році і бачу – вже паркан стоїть. Не було цього вагончика. Тут була гола територія", - каже він.

Чому ніхто не купує елітні будинки у Конча-Заспі

Чому ніхто не купує елітні будинки у Конча-Заспі

У земельному кадастрі ділянка, де довгий час ніхто не жив, досі є власністю скандального Олександра Онищенка. Із власних джерел ТСН стає відомо: нардеп Онищенко продав свою недобудову нещодавно. Кажуть, занизив ціну ледь не вдвічі – до півмільйона доларів. Спроба дізнатися подробиці зазнала невдачі – Онищенко не схотів розмовляти і поклав слухавку.

Експерти житла еліт-класу пояснюють, що палаци важко продати. "Ця мрія, котра була про заміську віллу, резиденцію, що я буду шейхом – вона не виправдалася. У багатьох просто закінчилися гроші", - кажуть ріелтори. Мрії багатіїв, кажуть вони, взагалі дуже непроста річ. "У моїй практиці був чоловік, який побудував великий басейн. Він говорив, що уявляв собі наступну картину: вихідний, уся родина відпочиває біля нього. Реалії життя: на вихідних, каже, приходжу я один і плаваю своїх там 20 кіл. Син плаває, бо я йому відмовляю у фінансуванні. А дружина взагалі не хоче", - розповів експерт із нерухомості.

У блакитному маєтку, який начебто належить родині покійного керівника Київміськбуду Поляченка, всередині навіть ліфт є. За цей палац хочуть 1,6 млн доларів. Іще два маєтки – кожен площею в понад три тисячі квадратів – пропонують за 1,3 млн доларів. Їхня господарка готова торгуватися. "Цегла страшенно дорога, зі Швейцарії, вона вічна. Місце – заповідник", - заохочують продавці.

Особливо моторошне місце в Кончі – ціле містечко на піску на 40 гектарів. За чутками, його будували двоє бізнесменів, які збанкрутіли ще 2008 року. Хороми руйнуються, життя вимерло, але сторонніх сюди не пускають. Відбудовувати старе багатії не бажають. Інколи реставрація дорожча, пояснює архітектор. Та й смаки змінюються: зараз усе більше людей надають перевагу модерновим проектам – мінімалізму та скандинавським напрямкам.

Анонімні мільйонери захоплюють нові ділянки. На дніпровській дамбі, де ще торік росли лілеї на воді, тепер вантажать намитий пісок. Хто саме хоче будуватися – робітники не кажуть. Просто вивозять пісок у невідомому напрямку, серед білого дня.

Цього року також стало відомо, що на березі Дніпра стартувала скандальна забудова ділянки Кобзона і Табачника. А Труханів острів, на якому звикли відпочивати покоління киян, вже цієї осені можуть просто вкрасти. Комунальної власності на острові у центрі Києва майже не лишилося, адже його "золоті" береги приносять мільйони доларів своїм власникам щоліта.

Кореспондент ТСН Валентина Мудрик

Повʼязані теми:

Наступна публікація