Попов розповів, як вибивав у Азарова гроші

Попов розповів, як вибивав у Азарова гроші

Попов зізнався, що хоче в Києві сильне місцеве самоврядування

Дохідна частина бюджету Києва була збільшена на 2 мільярди гривень

Столичній владі вдалося домогтися від Кабміну збільшення дохідної частини бюджету на 2 мільярди гривень, що дозволило, зокрема, забезпечити в цьому році виплату муніципальних надбавок бюджетникам, продовжити реалізацію програм соціального захисту ветеранів, пенсіонерів та пільговиків, заявив Олександр Попов.

"Столична влада доклала всіх зусиль, щоб донести до центральної влади необхідність врахувати потреби Києва і киян. Мені довелося не раз зустрічатися з прем'єр-міністром і головами міністерств, дискусії були нелегкими, але наш діалог виявився результативним. У підсумку дохідна частина бюджету була збільшена на 2 мільярди гривень", - розповів в інтерв'ю газеті "Сегодня" глава Київміськдержадміністрації Олександр Попов.

За словами керівника міста, до того ж, за результатами першого кварталу, бюджет Києва був переглянутий у бік збільшення - столиці вдалося отримати додатково 1,5 мільярда гривень.

"Це дозволить компенсувати різницю між діючими тарифами на опалення і водопостачання та їх економічно обґрунтованим рівнем, убезпечивши киян від підвищення тарифів. Крім того, Києву з державного бюджету виділено 100 мільйонів гривень на реконструкцію Поштової площі, 96 мільйонів - на будівництво метро на Теремки. Кабмін почув наші вимоги і виділив кошти на запобігання аварійних ситуацій на Бортницькій станції аерації", - розповів голова КМДА.

Втім, Попов далекий від того, щоб визнати ситуацію з наповненням бюджету Києва задовільною.

"Києву гостро не вистачає коштів не тільки на розвиток, але навіть на підтримку міського господарства в належному стані - і це при тому, що столиця вже багато років є донором державного бюджету. Хіба справедливо по відношенню до киян, що міській владі доводиться постійно вибивати кошти навіть на нагальні потреби? Я прихильник сильної місцевого самоврядування, а воно повинно ґрунтуватися на реальних грошових ресурсах - гроші, які заробили кияни, повинні йти на користь київської громади", -- вважає керівник Києва.

Нагадаємо, що за ініціативи Олександра Попова фахівцями КМДА розроблено ряд законопроектів, затвердження яких Верховною Радою дозволить стати Києву з фінансової точки зору більш незалежним від центру. Зокрема, йдеться про зміни до Бюджетного кодексу, згідно з якими у бюджеті столиці буде залишатися 100% податку на доходи фізосіб, що сплачується в столиці.

Сьогодні в Києві залишається 50% отриманого податку, при тому що обласні центри залишають собі 75%, а Севастополь - 100%. Затвердження тільки одного цього документа дозволить столиці щорічно мати в дохідній частині бюджету додатково більше восьми мільярдів гривень.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Держбюджет-2020
Наступна публікація