Попов розповів про свій випускний вечір і про те, як він обирав майбутню професію

Попов розповів про свій випускний вечір і про те, як він обирав майбутню професію

Фото: Євген Малолєтка/ТСН.ua

Голова КМДА порадив випускникам, на кого йти вчитися.

Глава Київської міськдержадміністрації Олександр Попов рекомендує випускникам столичних шкіл придивитися до вишів, які готують фахівців у сфері високих технологій, інженерів, технологів.

За його словами, останнім часом стався деякий перекіс в бік гуманітаризації освіти, так що вже дуже скоро буде відчуватися гостра нестача фахівців з природничих наук.

"Звичайно, якщо людина - професіонал високого рівня, то він знайде роботу, навіть якщо в його сфері на одну вакансію припадає десять претендентів. Але стати професіоналом можна тільки тоді, коли професія відповідає схильностям і інтересам людини, тому я раджу молоді вибирати роботу за двома критеріями: можливість розкрити свої здібності і приносити користь людям. Без цих умов ні матеріального, ні морального задоволення від роботи отримати неможливо", - зазначив Олександр Попов в інтерв'ю газеті "Сьогодні".

Керівник Києва також розповів виданню, як він у свій час відзначав останній дзвінок і випускний, і чому обрав для себе професію будівельника.

"Випускний у нас був скромний і традиційний - настанови вчителів, концерт, зустріч світанку. Нинішнім старшокласникам це може здатися нудним, адже зараз випускні відзначають в ресторанах, не обходиться без алкоголю... А нам для святкового настрою допінги були не потрібні - ми з нетерпінням чекали можливості вступити у доросле життя. Трохи засмучувало розставання з друзями, але виявилося, що нам вдалося пронести шкільну дружбу через роки - на зустрічі однокласників приїжджають практично всі, навіть кордони між державами не заважають", - розповів голова КМДА.

За словами Олександра Попова, для нього не стояло питання, куди піти після школи.

"Мої батьки все життя були пов'язані з будівництвом - у ті часи це було дуже почесно, люди з ентузіазмом будували країну. Дуже вабила романтика цього масштабного творення, хотілося приносити користь, бачити результати своєї праці. Тому я вступив до інженерно-будівельний інститут. Вчитися було цікаво, а ще цікавіше - застосовувати знання на практиці. У складі студентських будзагонів доводилося працювати на будівництві хімкомбінату в Тобольську, аеродрому під Нижньоватровському. І я ніколи не пошкодував про вибір професії", - розповів голова Київміськдержадміністрації.

Нагадаємо, що 24 травня у школах України пролунав останній дзвоник. У нинішньому році в Києві він пролунав для 15 тисяч випускників.

Наступна публікація