Попов перевірив один з найбільш уразливих для підтоплень об'єкт

Попов перевірив один з найбільш уразливих для підтоплень об'єкт

Попов відвідав Бортницьку станцію / Фото: Точка

Голова КМДА особисто перевірив готовність Бортницької станції аерації до паводку.

Голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов поставив завдання забезпечити максимальну безпеку водопостачання Києва та водовідведення в період льодоходу, повені і паводків.

Про підготовку системи водопостачання та водовідведення до роботи в умовах підвищеної небезпеки йшлося під час інспекційної поїздки керівництва КМДА на об'єкти "Київводоканалу".

У ході поїздки Олександр Попов відвідав насосну станцію "Осокорки" і Бортницьку станцію аерації, де поцікавився ходом реконструкції станції 1-го підйому і розробкою проектної документації для реконструкції інших споруд БСА.

Як відомо, Бортницька станція аерації залишається одним з найбільш проблемних інженерних об'єктів Києва. Спроектована ще в 50-60-х роках минулого століття, вона застаріла морально і фізично. Руйнуються залізобетонні і металеві конструкції, виходить з ладу насосне обладнання. Схема БСА не дозволяє використовувати ефективні технології утилізації опадів, які створюються в процесі очищення, в результаті чого стався перевантаження мулових полів. Повна реконструкція БСА дуже дорога, за оцінками експертів, на це необхідно близько 2 млрд грн. Можливості міського бюджету дозволяють проводити лише необхідні роботи з реконструкції існуючих споруд.

За розпорядженням Олександра Попова в період паводку на об'єктах водопровідного і каналізаційного господарства Києва буде оголошена підвищена готовність, організована цілодобова робота аварійно-відновлювальних бригад, мобілізована рятувальна техніка. Встановлюється більш жорсткий лабораторний контроль за якістю води.

Главу КМДА проінформували про те, що у випадку погіршення якості води в районі водозабору Дніпровської водопровідної станції передбачається задіяти плавучу насосну станцію "РОСА-300", яка буде подавати на Дніпровську водопровідну станцію воду з Десни. Станція повністю готова до роботи.

Повʼязані теми:

Наступна публікація