Попов має намір назавжди закрити столицю для фур

Попов має намір назавжди закрити столицю для фур

Попов хоче закрити Київ для фур / Фото: УНІАН

Вирішення транспортних проблем Києва вимагає законодавчих змін, говорить голова КМДА.

Транспортні проблеми Києва необхідно вирішувати шляхом реалізації великих проектів, передбачених Стратегією розвитку Києва до 2025 року. Зокрема, місту терміново потрібна нова окружна дорога та логістичні центри. Це єдина можливість уникнути надалі транспортних колапсів, подібних до того, що трапився в Києві 22 березня у зв'язку з аномальним снігопадом.

Про це заявив у понеділок на апаратній нараді голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов.

"Потреба в повноцінній об'їзній дорозі назріла вже давно. Це архіактуальне питання. Величезна кількість транзитного транспорту не тільки паралізує рух у столиці в години пік, але і буквально "вбиває" наші дороги, які не витримують таких навантажень. Сьогодні ми звертаємося до уряду з проханням обмежити рух містом великогабаритного транспорту. Але без повноцінної об'їзної дороги місту не обійтися. І ми будемо просити органи центральної влади прискорити вирішення цього питання. При нинішній системі фінансування Києва нам не обійтися без підтримки з державного бюджету. Одночасно потрібно будувати логістичні центри, де великогабаритний технологічний транспорт, обслуговуючий столицю, міг би перевантажувати товар у п'ятитонні вантажівки. Фурам не місце в Києві, великогабаритного транспорту взагалі не повинно бути на столичних вулицях", - заявив голова КМДА.

Для нормалізації транспортної ситуації в Києві, збільшення пропускної спроможності також необхідно приступати до будівництва підземних паркінгів і тунелів в центральній частині міста, сказав мер.

"Такі проекти закладені в Стратегії розвитку Києва. Але охочих реалізовувати їх при існуючій нормативній бази немає. Тому потрібно не просто шукати гроші на такі проекти, але і терміново змінювати законодавство", - підкреслив Олександр Попов.

Як раніше повідомлялося, Київська міська державна адміністрація підготувала пропозиції щодо зміни бюджетного законодавства, які дозволять наповнити міський бюджет. Зокрема, голова КМДА Олександр Попов наполягає на поверненні до бюджету міста 100% податку на доходи фізичних осіб, половина якого сьогодні надходить в державну казну. Він переконаний, що це принесе столиці фінансову незалежність і дозволить прискорити реалізацію великих інфраструктурних проектів, спрямованих на розвиток Києва.

Повʼязані теми:

Наступна публікація