Попов хоче розширення повноважень місцевої влади

Попов хоче розширення повноважень місцевої влади

Олександр Попов

Голова КМДА ініціює низку законодавчих ініціатив.

Глава Київської міськдержадміністрації Олександр Попов має намір ініціювати парламентські слухання з питання законодавчих ініціатив Києва.

Про це керівник Києва розповів у інтерв'ю газеті "Сегодня", зазначивши, що столична влада має намір "переконати депутатський корпус відновити справедливість стосовно столиці і киян".

"По-перше, у розпорядженні київської громади повинні залишатися 100% податку на доходи фізичних осіб, при цьому місто має отримати право направляти ці кошти не тільки на муніципальні надбавки до зарплат бюджетників, адресну допомогу соціально вразливим категоріям киян, а й на розвиток", - переконаний Олександр Попов.

Також, за словами керівника Києва, показники відрахувань з державного до міського бюджету на потреби охорони здоров'я, освіти та житлово-комунального господарства повинні розраховуватися на основі реальної, а не номінальної кількості жителів Києва. "Фактичне навантаження на всю інфраструктуру набагато вище, ніж це враховується зараз при формуванні бюджету. Зміна чинного порядку дозволить отримати адекватні кошти для утримання об'єктів міського господарства ", - зазначив Олександр Попов, додавши, що в бюджеті Києва необхідно залишати і 25% податку на прибуток підприємств.

Нарешті, Київ виступає за зміну принципів перерозподілу коштів, що надходять у вигляді акцизного збору на ПММ. "У Києві зареєстрована шоста частина автомобілів країни - значить, таку ж частку акцизу місто має отримувати на утримання доріг", - зазначив Олександр Попов.

Ще одна законодавча ініціатива міської влади стосується розширення повноважень місцевої влади та прав громади Києва в регулювання містобудівної діяльності. "Ми повинні зберегти архітектурний вигляд міста та його унікальні природні особливості. Але чинне законодавство позбавляє міську владу та громадськість можливості контролювати забудовників і впливати на них ", - зазначив Олександр Попов, додавши, що місто буде домагатися прав для громади контролювати дії забудовників.

 

Наступна публікація