"Подаровані" депутатам Київради ще на 2 роки мандати суддя КС назвав "тимчасовим заходом"

"Подаровані" депутатам Київради ще на 2 роки мандати суддя КС назвав "тимчасовим заходом"

Суддя назвав тимчасовим заходом "подаровані" київським депутатам 2 роки

Регіонали вважають, що опозиція радіє рішенню щодо виборів мера та депутатів Києва більше, ніж будь-хто.

Конституційний суд у четвер, 30 травня, постановив, що кияни залишаться без мера до 2015 року, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Вибори, згідно з Основним законом, мають відбуватись одночасно по всій країні. Таким чином, столичні депутати залишаться у своїх кріслах ще на два додаткові роки.

Читайте: Свободівці "окупують" Київраду через рішення КС про вибори мера

Варто зазначити, що опозиція обурена таким рішенням і називає суд "кишеньковим". Водночас регіонали - задоволені й обіцяють його виконувати.

Та чи поставив Конституційний суд крапку у справі столичних виборів?

Зараз довкола КС тиша, хоча ще півтора місця тому пристрасті довкола столичних виборів вирували і на вулицях, і у Верховній Раді.

Опозиція вимагала призначити вибори негайно, оскільки термін повноважень київських депутатів, яких обрали на дострокових виборах, добігав кінця, а мер Черновецький до того ж давно у відставці. Столицею тим часом керує призначений президентом, голова КМДА Олександр Попов.

Мітинг проти голови КМДА Попова
Але через юридичну колізію призначити вибори депутати так і не змогли. З одного боку, всі вибори в країні мають відбуватися одночасно. Відтак, наступні - у 2015-му. З іншого, столичні депутати тоді залишатимуться при своїх мандатах впродовж 7 років, а не п'яти, як вимагає Конституція.

Сьогодні Конституційний суд розтлумачив офіційно: всі вибори, включно зі столичними, мають пройти одночасно у жовтні 2015 року.

А те, що столичні депутати залишаться у своїх кріслах на 2 додаткових роки, суддя назвав "тимчасовим заходом", щоб у майбутньому усі вибори проходили одночасно.

"Усі чергові вибори депутатів Верховної Ради Автономної республіки Крим, сільських, селищних, міських, районних, обласних рад та сільських, селищних, міських голів, обраних на чергових або позачергових виборах, відбуваються одночасно", - заявив суддя-доповідач Олег Сергійчук.

Читайте: Українці не вірять у вибори, демократію та не можуть впливати на владу (опитування)

Опозиціонери одразу заявили, що суд грає на боці влади, та вимагатимуть призначити у столиці позачергові вибори.

"Жодне рішення Конституційного суду не заважає призначити позачергові вибори", - запевняє нардеп із фракції "Батьківщина" Олександр Чорноволенко.

Водночас регіонал Володимир Макеєнко заявив: "Із планами опозиції все дуже просто. Ви всі знаєте ім'я єдиного кандидата на посаду мера від опозиції. Його нема. Тому вони радіють рішенню КС більше, ніж будь-хто".

Регіонали теж пообіцяли поставити у питанні крапку, але призначити вибори хочуть на 2015 рік.

Кореспондент ТСН Ірина Павленок.

Кияни будуть без мера до 2015 року

Кияни будуть без мера до 2015 року

Повʼязані теми:

Наступна публікація