Побиті правоохоронцями мітингувальники судитимуться з "Беркутом"

Побиті правоохоронцями мітингувальники судитимуться з "Беркутом"

У лікарнях одужують побиті мітингувальники та правоохоронці

Іншу частину хворих судитимуть за організацію безладів.

Постраждалі від розгону "Беркутом" та сутичок під Адмінстрацією президента мітингарі поступово одужують. У столичних лікарнях з травмами різної ступені важкості нині перебувають близько 40 осіб, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

За весь же час акцій допомогу від лікарів отримали майже 350 людей.

Студент Віталій потрапив у лікарню тиждень тому – після нічного розгону Євромайдану. Хлопець і досі ледь тримається на ногах.

"Мене ось кийками почали бити, потім били вже куди попадали. І руками, і ногами. Ліктьовий суглоб переламаний, струс мозку, закрита черепно-мозкова травма", - розповів постраждалий Віталій Кузьменко.

Із цими травмами він провів іще 2 години в автозаку – без зв'язку та особистих речей. Лікарів викликали, тільки коли хлопцеві стало геть кепсько.

"Там нам не надавали жодної інформації про місце перебування, причин затримання ніхто не повідомляв. Іноді лунали погрози, коли люди просили, щоб надали допомогу, кому дуже погано", - пригадує студент.

Ярославу зі Львівщини пощастило більше. Його побили, але в автозак не забрали.

"З усього розгону щитом мені прямо сюди. От де зараз розсічення, зняли шви, слава Богу. Я взагалі від "беркутівців" жодного слова не чув. Вони нас били направо і наліво: хлопець – не хлопець, дівчина – не дівчина, розумієте!", - обурений постраждалий Ярослав Радон.

Водночас лікарі наголошують, що тяжких хворих до них не надходило. Травми передусім середньої тяжкості.

"В основному це закрита черепно-мозкова травма, забої. Кілька було переломів", - розповів головлікар лікарні швидкої допомоги Олександр Ткаченко.

Однак після одужання не всі поїдуть додому. Тих, кого підозрюють у провокаціях на Банковій, тримають за зачиненими дверима і під охороною.

Лікарі сухо повідомляють про те, що і затриманим уже стає легше. Утім, у це не вірять родичі, яких до хворих і досі не пускають.

Статистику потерпілих правоохоронців ведуть не лікарі, а МВС. За інформацією керівництва військового шпиталю, з початку акцій протесту до них за допомогою звернулись понад 80 силовиків. Серед яких тяжко травмовані четверо.

"Це черепно-мозкові травми, пошкодження кінцівок. Поламані нижні та верхні кінцівки, забої різних частин, м'яких тканин тіла", - повідомила керівник Центрального шпиталю МВС України Анна Коваленко.

Нині на стаціонарі перебувають 66 міліціонерів. Більшість постраждали під час сутичок на Банковій та захищаючи пам'ятник Леніну.

"Кидали каміння, тротуарну плитку, використовували газові балончики, труби, арматуру", - розповів постраждалий "беркутівець" Антон.

Попри це мітингувальники, що зараз одужують і яких не звинувачують в організації заворушень, масово пишуть заяви до прокуратури і готуються судитися з "Беркутом".

Раніше повідомлялося, що інциденти з побиттям учасників Євромайдану будуть розслідувати під наглядом ЄС.

Кореспондент ТСН Іван Гребенюк

Постраждалі від розгону "Беркуту" мітингарі поступово одужують

Постраждалі від розгону "Беркуту" мітингарі поступово одужують

Повʼязані теми:

Наступна публікація