Пляжі Дніпра бетонують і забудовують палацами, яким би позаздрили арабські шейхи

Купатися чи рибалити стало небезпечно – на відпочивальників очікують колючий дріт та охоронці з собаками.

Замість теплого піску загального користування на пляжах Дніпра зростають бетонні мури, йдеться у сюжеті "Новин 2+2".

І то вже не народне надбання, а цілковито приватна територія, про що й сповіщають відповідні таблички.

У схилів Дніпра тепер вигляд невеселий: від столиці вниз за течією на десятки кілометрів все за парканом.

Такому розмаїттю фешенебельних будинків позаздрив би навіть арабський шейх. Величезні палаци на воді в елітній Кончі-Заспі належать українським політикам, чиновникам та бізнесменам.

Вони всі плюють на закони, прихоплюючи до своїх гектарів ще й чужу землю, закатуючи громадські пляжі у бетон. Покупатися або  ж половити рибу "простим смертним" стало практично ніде. Хіба що на кількох столичних островах.

І навіть якщо берег намитий власноруч, він теж вважається загальнодоступним для усіх охочих там відпочити.

Однак пляжі Дніпра стережуть взводи вишколених охоронців і спеціально вимуштрувані  пси. Бо територію господарі тих вілл вважають своєю, приватною. А всі підходи до неї загороджені фортечними стінами.

У іншому місці рибалки змушені ловити рибу з берега через колючий дріт - і це не рибгосподарство колонії, а простий берег у тому таки Києві.

"Ми його рибальськими шляхами поламали, знесли. Вони його вже тоді повністю забетонували. У свій вихідний день приїхав половити рибку, за це мене хотіли скрутити і кілька разів викликали "Беркут", - каже рибалка Едуард.

Дивно, але на всі ці серйозні порушення природоохоронна прокуратура вже не перший рік заплющує очі.  Голова Асоціації рибалок України Олександр Чистяков каже - повернути українцям риболовні місця та пляжі важко, але реально.

"Боротися економічно з цим явищем. Щоб метр землекористування прибережної території для орендаря коштував, ну скажімо, 10 тис. дол. І вони самі підуть з берега, тому що вони вміють рахувати гроші", - пропонує свій варіант вирішення проблеми Чистяков.

Кореспондент "Новин 2+2" Віталій Афанасієнко

Пляжі на Дніпрі стережуть від звичайних українців собаки і колючий дріт

Пляжі на Дніпрі стережуть від звичайних українців собаки і колючий дріт

Повʼязані теми:

Наступна публікація