Площа Кіборгів та міст Рейгана: як кияни хочуть змінити "радянські" назви

Площа Кіборгів та міст Рейгана: як кияни хочуть змінити "радянські" назви

У Києві до кінця листопада переназвуть 122 вулиці. Ілюстрація / Фото: Радіо Свобода

До кінця серпня повинні затвердити 29 нових назв.

На сайті КМДА відбувається голосування за нові назви вулиць Києва замість "радянських" - до кінця серпня повинні обрати нові назви для 29 об'єктів. Кияни не тільки голосують за запропоновані, але і пропонують свої.

Як пише "Сегодня", у голосуванні за зміну назви Московського мосту взяли участь 1148 осіб. Влада пропонує назвати міст на честь Георгія Фукса, але багато містян не вважають цю назву вдалою. Пропонуються назви - Героїв Небесної сотні, Північний або дати йому ім'я 40-го президента США Рональда Рейгана. Також є пропозиція назвати міст на честь районів, які він сполучає – Оболонський або Троєщинський.

Гарячі суперечки виникають з приводу перейменування Червонозоряного проспекту, якому влада хоче дати ім'я тренера "Динамо" Валерія Лобановського. Деякі містяни хочуть повернути йому історичну назву — Совський або назвати проспектом Степана Бандери чи УПА.

Якщо містянам не сподобається назва, столична влада повинна запропонувати нову / Фото: Сегодня

Серед курйозних варіантів, які надсилають кияни: назвати Московську площу – площею Рошен (оскільки саме там розташована кондитерська фабрика), а також дати бульвару Лепсе назву "бульвар Високовольтний".

До кінця листопада влада плануює перейменувати 122 вулиці. Якщо кияни висловлюються проти запропонованої назви, комісія з перейменування пропонує інший варіант, ґрунтуючись на пропозиціях самих городян і питання знову виноситься на голосування.

Президент України Петро Порошенко підписав закон про декомунізацію 15 травня поточного року. Документом забороняється радянська символіка, засуджується комуністичний режим, відкриваються архіви радянських спецслужб і визнаються борцями за незалежність України УПА та інші організації.

Повʼязані теми:

Наступна публікація