Після "тютюнового" закону паби втрачають гроші, а кияни димлять з блюдцями та за стійками

Після "тютюнового" закону паби втрачають гроші, а кияни димлять з блюдцями та за стійками

Київські паби дозволяють клієнтам курити

Столичні заклади пов'язують падіння прибутку з забороною куріння

За законом, що набрав чинності з 16 грудня, не можна курити у кафе, барах і ресторанах. Українців, які порушують ці правила, обіцяли штрафувати до 170 гривень, а заклади - до 10 000, пише "Комсомольская правда" в Украине".

У досить відомому столичному пабі увечері весь зал в диму. Офіціантка разом з меню приносить глибоке блюдечко. Такі ж - на сусідніх столах. І всі, хто курить, струшують туди попіл. При цьому на кожній стіні оголошення: "Палити в закладі заборонено!"

"Ми не саботуємо рішення Верховної Ради, але для нас закон - бажання клієнта. Перший час ми намагалися робити зауваження, але тут бар, всі випивають, можливі конфлікти. Нам це ні до чого", - пояснює ситуацію адміністратор Валерій.

В іншому пабі, як виявилося, інші правила - диміти теж дозволяють, але тільки біля барної стійки. Пояснення: "Там випивають, тому змусити їх не палити не виходить. А штрафувати клієнтів ми не маємо права".

Та ж ситуація майже у всіх нічних клубах, де є бари. На сайті однієї мережі пивних пабів є реклама, за допомогою якої зазивають клієнтів: "У нас палять!". І одразу обґрунтовують "порушення закону": "В пабах є затишні приміщення-курилки".

Заради справедливості відзначимо, що в ресторанах і кафе, де більше їдять, п'ють - палять, але дуже рідко. Щоб покурити, виходять на вулицю.

У прес-службі столичної міліції розповіли, що на виклики по курінню патрулі виїжджають часто, але зазвичай все закінчується попередженням. Щоб довести факт куріння, потрібні як мінімум три свідка, інакше винуватця не оштрафують. А люди часто відмовляються свідчити.

"За два тижні оштрафували лише декілька закладів. В основному за попільнички, таблички "зал для курців", які не прибрали", - розповідає Ольга Насонова, президент Асоціації ресторанів України.

За словами експерта, за час дії нового закону перевірки нагрянули до третини закладів - з 1500 барів і ресторанів інспектора обійшли близько 500. "Тютюнові" порушення виявили у кожному другому з перевірених. В основному в пабах і клубах пізно увечері і вночі, коли інспектори рідко навідуються.

Також експерт навела статистику на прикладі однієї з найбільших столичних мереж кафе, де за минулі два тижні прибуток впав на 20%. І там це пов'язують із забороною куріння.

Повʼязані теми:

Наступна публікація