Після сутичок з "Беркутом" активісти з переломами рук та ніг не могли самостійно йти – "Свобода"

Після сутичок з "Беркутом" активісти з переломами рук та ніг не могли самостійно йти – "Свобода"

У "Свободі" заявляють, що "беркутівці" били людей по голові / Фото: ТСН.ua

Щонайменше десятеро активістів отримали серйозні травми.

У "Свободі" заявляють, що під час сутичок з "Беркутом" біля Києво-Святошинського суду та Святошинського райуправління міліції серйозні травми отримали понад десятеро активістів. Також постраждали троє народних депутатів та декілька журналістів.

"Постраждали троє депутатів - Едуард Леонов, Юрій Бублик та Павло Кириленко (всі троє - з фракції "Свобода"), які були в Києво-Святошинському суді", - розповів народний депутат України (фракція "Свобода") Юрій Сиротюк.

"Щонайменше десятеро активістів були в такому стані, що вони не могли самостійно звідти поїхати, з відкритими переломами рук, ніг, черепно-мозковими травмами", - додав він.

"Свободівець" зазначив, що під час появи "Беркута" на пікетуванні біля Києво-Святошинського суду мітингувальникам не було куди діватися. За словами Сиротюка, одному з активістів бійці кинули на ноги частину кованих ґрат, які штирями проткнули обидві ноги.

Крім того, він розповів, що вчора до суду викликали шість швидких, куди не змогли поміститися всі постраждалі, а до Святошинського райуправління міліції приїхали чотири швидкі.

Сиротюк уточнив, що серед постраждалих - люди з відкритими переломами рук і ніг, із сильними забоями, непритомні. "Головний лікар дав вказівку після надання першої медичної допомоги... негайно цих людей видворити з території лікарні", - заявив він, додавши, що це стосувалося, зокрема, тієї молодої людини з пробитими ногами.

За словами "свободівця", ситуація біля суду нагадує сутички на Банковій 1 грудня, але цього разу бійців було менше і постраждалих також.

"Люди поводилися згуртовано, тому нікого не вдалося затримати", - зазначив Сиротюк.

Він також зауважив, що "беркутівці" порушили посадові інструкції, зокрема, били людей по голові.

Депутат розповів, що після повідомлень в інтернеті про сутички, за годину на місце мобілізувалися близько 2 тис. людей.

"Вимога була проста - щоб "беркутів ці" зняли маски і представилися присутнім", - додав Сиротюк.

Нагадаємо, що вчора під час винесення вироку у справі "васильківських терористів" група активістів пікетувала приміщення Києво-Святошинського суду. Згодом відбулося протистояння між активістами Євромайдану та бійцями спецпідрозділу міліції "Беркут". 

Раніше в Міністерстві внутрішніх справ повідомили, що близько двох десятків працівників "Беркуту" отримали різні ушкодження. При цьому одного з бійців госпіталізовано з переломом ноги.

Повʼязані теми:

Наступна публікація